مشخصات کلیدی پردازنده Dimensity 2000 مدیاتک افشا شد


مشخصات کلیدی پردازنده Dimensity 2000 مدیاتک افشا شد

براساس گزارش تازه انتشاریافته، مدیاتک در نظر دارد پردازنده Dimensity 2000 نسل بعدی خود را تحت معماری ARMv9 توسعه دهد. گفته می‌شود این چیپ تحت لیتوگرافی ۴ نانومتری TSMC به تولید خواهد رسید و این اولین پردازنده‌ای است که چنین ویژگی دارد و نخستین بار توسط مدیاتک به تولید می‌رسد.

همانطور که پیشتر Digital Chat Station فاش کرد، پردازنده Dimensity 2000 دارای یک هسته اصلی Cortex-X2 با فرکانس ۳.۰ گیگاهرتز، سه هسته Cortex-A710 و چهار هسته A510 خواهد بود. این ساختار بسیار شبیه به پیکربندی است که در Snapdragon 898 و Exynos 2200 به کار گرفته شد و بر اساس فرآیند ۴ نانومتری سامسونگ طراحی شدند.

پردازنده Dimensity 2000 مدیاتک از نوع چهار نانومتری

همکاری اخیر سامسونگ با AMD برای پردازنده گرافیکی، پردازنده Dimensity 2000 آینده تنها چیپستی است که از گرافیک Mali-G710 MC10 بهره می‌برد. بر اساس جزئیات رسمی ARM، گرافیک G710 جانشین G78 خواهد بود و قرار است ۲۰٪ سرعت و ۳۵٪ عملکرد بهتر را در کارهای یادگیری ماشین افزایش دهد. با این حال، سامسونگ انتظار دارد که سرعت آن حدود ۳۰ درصد سریع‌تر از تراشه‌های قدیمی باشد. عملکرد واقعی توسط فرکانس ساعت در دو گره ۴ نانومتری تعیین می‌شود.

اطلاعات بیشتری در دست نداریم و نمی‌دانیم مدیاتک چه چیپی را تحت توسعه دارد و باید منتظر ماند تا در آینده نزدیک مدیاتک با رونمایی این چیپست جدید، به شایعات پایان دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید