قابلیت علامت دار کردن وظایف مهم در Google Tasks

قابلیت علامت دار کردن وظایف مهم در Google Tasks

  • Google Tasks به شما این امکان را می دهد که در لیست کارهایتان موارد مهم را ستاره دار کنید.
  • شما می‌توانید وظایف ستاره دار خود را در لیست جدایی مشاهده و در صورت نیاز آنها را مرتب کنید.
  • این وظایف ستاره دار در همه حساب‌های Workspace و G Suite در دسترس شما خواهند بود ولی عرضه کامل آن 15 روز زمان می‌برد.
  • این قابلیت Google Tasks برای اولین بار در ماه آگوست گذشته در حذف برنامه ظاهر شد.

به زودی گوگل برای شما این قابلیت را فراهم می‌کند که وظایف خاص و مهم خود را علامت گذاری کرده تا از بقیه وظایف شما متمایز شوند. جالب است بدانید که مدت‌هاست در Google Drive و برنامه رقیب Microsoft To Do یک ویژگی وجود دارد، که شما می‌توانید وظایف خاص خود را به عنوان اولویت بالاتر در همان لیست قرار دهید. وظایف ستاره‌دار شما هم که علامت دار شده‌اند، به صورت پین‌شده ظاهر می‌شوند.

این امکان جدید Google Tasks در تلفن همراه، در سمت چپ  My Tasks  با عنوان موارد علامت دارد یا همان ستاره دار قرار می‌گیرد. در دسکتاپ هم، گزینه منوی “ستاره‌دار” در زیر عنوان “وظایف من” در منوی کشویی در دسترس شما خواهد بود.

قابلیت علامت دار کردن وظایف مهم در Google Tasks
قابلیت علامت دار کردن وظایف مهم در Google Tasks

گوگل در پست اعلامی خود گفته است: “ما امیدواریم این قابلیت جدید، بتواند اولویت بندی وظایف را برای شما راحت‌تر کرده و در نهایت شما بتوانید به سرعت کارهای مهم پروژه‌های خود را سازماندهی کنید.”

در ادامه این صحبت‌ها گوگل اعلام کرده است که این ویژگی در اختیار تمام حساب‌های Google Workspace، G Suite Basic و G Suite Business قرار خواهد گرفت. عرضه این ویژگی هم در 8 ژوئن آغاز شده و 15 روز زمان می‌برد تا به همه حساب‌ها برسد، پس اگر این گزینه را تا 23 ژوئن دریافت نکردیدف نگران نباشید.

جالب است بدانید که این ویژگی نزدیک به یک سال است که تحت آزمایش گوگل می‌باشد. به شکلی که چند ماه بعد از اینکه برای اولین بار گوگل، رابط کاربری جدیدی را پیاده سازی و جابجایی بین لیست‌ها را در تلفن همراه آسان‌تر کرد، در ماه اوت، توسعه دهندگان XDA کدی را مشاهده کردند که به وظایف ستاره‌دار به عنوان یک ویژگی منتشر نشده اشاره می‌کند. مشخص نیست که چرا پیاده سازی این ویژگی اینقدر زمان برده است، آن هم در حالی که گوگل قبلاً یک ویژگی مشابه در Google Drive داشته است.

با این حال برای کاربران Google Tasks به یکی از دست کم گرفته‌شده‌ترین برنامه‌های Google تبدیل شده و افزودن اولویت‌بندی وظایف خاص فقط آن را برای دارندگان بهترین تلفن‌های اندرویدی کاربردی‌تر می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید