آیفون 15 پرو مکس، پرچمدار جدید دنیای گوشی‌های هوشمند

همه ما کم و بیش گوشی‌های محبوب آیفون رو می‌شناسیم. این سری از گوشی‌های هوشمند که ساخته کمپانی بزرگ اپل می‌باشد، به دلیل زیبایی، طراحی کاربری منحصر به فرد و سخت افزار قدرتمند طرفداران پر و پا قرص خود را دارد. پس از رونمایی از آیفون 14 و موفقیت چشم‌گیر آن در بازار جهانی، اکنون کمپانی اپل قرار است به زودی از سری جدید آن یعنی، آیفون 15 رونمایی کند. به تازگی تصاویر متعددی از افشاگران منتشر شده که نشان می‌دهد قرار است بار دیگر، سری آیفون پرچمدار دنیای گوشی‌های هوشمند شود.

به طور کلی امروزه کاربران گوشی‌های هوشمند در سرتاسر جهان، ویژگی‌های متفاوتی را برای خرید تلفن همراه خود در نظر می‌گیرند. برخی از افراد بیشتر به مشخصات سخت افزاری و چیپست‌های استفاده شده در یک گوشی هوشمند نوجه دارند، برخی دیگر به دنبال دوربین قدرتمند و صفحه نمایش با کیفیت می‌گیرند، ممکن است بسیاری از افراد نیز، برای خرید یک گوشی هوشمند باریک بودن حاشیه‌های صفحه نمایش آن را در نظر بگیرند. اگر شما نیز از طرفداران تلفن‌های همراه با حاشیه‌های باریک هستید، آیفون 15 پرو مکس می‌تواند گوشی هوشمند مورد علاقه بعدی شما باشد.

آیفون 15 پرو مکس

با ایk که گوشی هوشمند آیفون 14 پرو مکس حاشیه‌های بسیار باریکی دارد اما طبق اطلاعات منتشر شده به نظر می‌رسد که آیفون 15 پرو مکس می‌تواند نازک‌ترین حاشیه را در میان گوشی‌های هوشمند امروزی داشته باشد. به نقل از وب سایت Leaker Ice Universe که به تازگی اطلاعاتی در این باره منتشر کرده است، انتظار می‌رود گوشی هوشمند آیفون 15 پرو مکس که بنا بر برخی از شایعات آیفون 15 اولترا نیز شناخته می‌شود، حاشیه‌های بسیار زیبا و باریکی داشته باشد.

آیفون 15 پرو مکس

چندی پیش تصاویری از محافظ صفحه نمایش آیفون 15 پرو مکس منتشر شد که کاربران به حاشیه‌های باریک آن توجه بسیار زیادی نشان دادند. اکنون بر اساس تصاویری که از صفحه نمایش اصلی این گوشی منتشر شده است، می‌توانیم ظریف بودن بیش از حد حاشیه‌های آیفون 15 پرو مکس را به چشم ببینیم.

بر اساس تصاویر منتشر شده، انتظار می‌رود که حاشیه‌های صفحه نمایش آیفون 15 پرومکس، نه تنها از قاب 2.17 میلی متری آیفون 14 پرو مکس، بلکه از حاشیه‌های 1.81 میلی متری گوشی شیاومی 13 که اکنون رکوردار نازک‌ترین صفحه نمایش میان گوشی‌های هوشمند می‌باشد نیز نازک‌تر باشد.

سایر مشخصات آیفون 15 پرو مکس

علاوه‌بر تمامی این‌ها اطلاعاتی دیگری توسط سایر منابع رسمی و غیر رسمی منتشر شده است که مشخصات جالبی از صفحه نمایش گوشی آیفون 15 پرو مکس در اختیار ما می‌دهد. طبق اطلاعاتی که در حساب کاربری توییتر افشاگر معروف ShrimpApplePro منتشر شده است، حاشیه‌های آیفون 15 پرو مکس در مقایسه با آیفون 14 پرو مکس علاوه‌بر این که نازک‌تر می‌باشد، شکل و شمایل آن کمی خمیده خواهد بود و می‌توان گفت که ظاهری شبیه به ساعت هوشمند اپل واچ خواهد داشت.

آیس در مورد قاب‌ها بسیار خاص است و فکر می‌کند که حاشیه‌های باریک‌تر آیفون 15 پرو مکس را به یک “فوق العاده پرچمدار” تبدیل می‌کند. البته، حاشیه ها به تنهایی برای تبدیل شدن یک گوشی به پرچمدار برتر کافی نیستند و انتظار می رود آیفون 15 پرو مکس نیز چندین پیشرفت دیگر نسبت به نسل قبلی خود داشته باشد.

طبق گفته Leaker Ice Universe، طراحی جدید صفحه نمایش آیفون 15 پرو مکس و حاشیه‌های بسیار باریک آن، می‌تواند این گوشی را تبدیل به یک پرچمدار فوق‌العاده در میان سایر گوشی‌های هوشمند جهان تبدیل کند. البته لازم به ذکر است که تنها باریک بودن حاشیه‌های صفحه نمایش نمی‌تواند از این گوشی جدید یک پرچمدار فوق‌العاده بسازد. در حقیقت انتظار می‌رود که سری جدید آیفون 15 علاوه‌بر تغییرات ظاهری و باریک شدن حاشیه‌های صفحه نمایش آن، پیشرفت‌های دیگری در سایر مشخصه‌ها نسبت به نسل پیشین خود داشته باشد.

براساس شایعات و اطلاعاتی که توسط منابع غیر رسمی تاکنون منتشر شده است، انتظار می‌رود که گوشی‌های آیفون 15 پرو و آیفون 15 ​​پرو مکس دارای یک دوربین اصلی بزرگ‌تر 48 مگاپیکسلی باشند و بتوانند از دوربین‌های گوشی‌های پرچمدار امروزی اندروید که توانسته‌اند در این زمینه پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته باشند پیشی بگیرند. علاوه‌بر این ممکن است نسخه پرو مکس آیفون 15 دوربین پریسکوپی داشته باشد، همچنین در زمینه سخت‌افزاری نیز ممکن است نسخه پرو این گوشی هوشمند از یک چیپست جدید بهره‌مند شود.

در مورد دیگر جنبه‌های طراحی گوشی هوشمند سری آیفون 15 می‌توان انتظار داشت که، صفحه نمایش آن همانند نسل قبل خود همچنان مسطح باشد، همچنین بر اساس اطلاعات منتشر شده قرار است سوییچ میوت و آن میوت کردن صدای گوشی که در قسمت بغلی آیفون قرار گرفته است، به شکل یک دکمه ساده ظاهر شود. علاوه‌بر تمامی این‌ها مدل‌های پرو آیفون 15 ممکن است دارای قاب یک تیتانیومی باشند، همچنین احتمال می‌رود عرض و بلندی کمتری نسبت به نسل‌های پیشین خود داشته باشند اما در مقایسه با آن‌ها 5 درصد ضخیم‌تر باشند. با این افزایش ضخامت 5 درصدی در گوشی‌های آیفون 15 ممکن است بیرون زدگی دوربین‌های این تلفن همراه کم‌تر از پیش به چشم بخورد.

همچنین بر اساس شایعات دکمه‌های کم و زیاد کردن صدا و دکمه‌ی پاور که در قسمت کناری گوشی‌های آیفون قرار گرفته‌اند، در سری آیفون 15 دیگر در حالت جامد نیستند و ممکن است طراحی آن‌ها لمسی باشد.

منبع: phonearena

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید