مک بوک پروهای 14 و 16 اینچی با تراشه‌های M2 Pro و Max در پاییز امسال عرضه می‌شوند

مک بوک پروهای 14 و 16 اینچیبر اساس آخرین اطلاعات منتشرشده توسط Mark Gurman، روزنامه نگار بلومبرگ، اپل در حال حاضر  بر روی مک بوک پروهای 14 و 16 اینچی جدید با پردازنده‌های M2 Pro و M2 Max کار می‌کند. طبق اخبار موجود، مک بوک پروهای 14 و 16 اینچی در اوایل پاییز امسال عرضه می‌شوند.

مشخصات پردازنده‌های مک بوک پروهای 14 و 16 اینچی

14-inch and 16-inch MacBook Pros with M2 Pro and Max chips coming this fallپردازنده‌های جدید M2 Pro و M2 Max عملکرد بهبود‌یافته M2 را خواهند داشت و همچنین احتمالاً دارای هسته‌های بیشتری هم خواهند بود. به گفته Gurman، فوکوس M2 Pro و M2 Max در بخش گرافیکی خواهد بود.

M2 در مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی و مک‌بوک ایر جدید حدود ۱۱ درصد عملکرد تک هسته‌ای، نزدیک به ۲۰ درصد نتایج چند هسته‌ای و تا ۳۵ درصد امتیازات گرافیکی بهتر نشان می‌دهند، به خصوص اگر به دنبال نسخه ۱۰ هسته‌ای GPU باشید.

مک بوک پروهای 14 و 16 اینچیMark Gurman گفته است که انتظار نمی‌رود تغییرات زیادی در بقیه سخت افزارهای مک بوک پروهای 14 و 16 اینچی ایجاد شود. چرا که از عرضه نسخه‌های حرفه‌ای 14 و 16 اینچی حتی یک سال هم نگذشته است. این دستگاه‌ها بهبود عمده‌ای از جمله طراحی جدید، نمایشگرهای mini-LED و شارژ MagSafe را به ارمغان آورده‌اند.

زمان عرضه مک بوک پروهای 14 و 16 اینچی

اپل می‌تواند از مک‌بوک پروهای 14 و 16 اینچی در پاییز امسال رونمایی کند، هرچند که ممکن است به دلیل کمبود تراشه، عرضه آن را تا بهار ۲۰۲۳ به تعویق بیندازد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید