حقایقی در مورد Xiaomi 12S Ultra که شیائومی آن‌ها را ذکر نکرد!

حقایقی در مورد Xiaomi 12S Ultra که شیائومی ذکر نکرد! هفته گذشته، شیائومی از هوشمندترین گوشی خود یعنی Xiaomi 12S Ultra، رونمایی کرد. این گوشی هوشمند تقریبا تمام ویژگی‌هایی که از یک پرچمدار اندرویدی  انتظار می‌رود، را به همراه دارد. برای مثال هیجان‌انگیزترین ویژگی این دستگاه، سیستم دوربین لایکا آن است که از یک سنسور ۱ اینچی تشکیل شده است و همچنین لازم به ذکر است که این گوشی با روکش چرم مصنویی عرضه می‌شود.

جالب است بدانید که بعضی حقایق از این گوشی وجود دارد که خود شیائومی به آن اشاره نکرده و تنها پس از استفاده گوشی می‌توان به آن‌ها پی برد. پس در ادامه این خبر همراه ما باشید تا از این حقایق مطلع شوید.

گوشی Xiaomi 12S Ultra فاقد پورت USB ۳.۰

Xiaomi 12S Ultraبا وجود اینکه در سال ۲۰۲۲ به سر می‌بریم و گوشی‌هایی با پورت USB ۳.۰ در بازار موجود هستند، شیائومی همچنان روی گران‌ترین گوشی هوشمند خود یعنی Xiaomi 12S Ultra از پورت از USB ۲.۰ استفاده می‌کند. گزارشات در ماه می حاکی از این بود که شیائومی می‌خواهد در گوشی‌های خود از پورت USB ۳.۰ استفاده کند؛ از همین رو انتظار داشتیم که برای جانشین Mi 11 Ultra از این پورت استفاده شود ولی این اتفاق نیفتاد.

با توجه به استاندارد USB قدیمی‌تر، جدیدترین گوشی هوشمند شیائومی که همان Xiaomi 12S Ultra است از  سرعت انتقال داده‌های کمتری برخوردار می‌باشد. این دستگاه از خروجی ویدیو هم پشتیانی نمی‌کند؛ چرا که حالت DP Alt (DisplayPort Alternate) بر روی USB Type-C آن وجود ندارد.

عدم تطابق رنگ واقعی دستگاه با رنگ تیزر تبلیغاتی

رنگ واقعی دستگاه Xiaomi 12S Ultra با رنگ‌هایی که توسط شیائومی در تیزرهای تبلیغاتی رسمی استفاده شد، متفاوت است. نسخه سبز رنگی که ما داریم، کم رنگ‌تر از رندر آن به نظر می‌رسد. البته که شایان ذکر است، اختلاف رنگ محصول، یک موضوع رایج در صنعت است و تقریباً هر محصولی قربانی آن می‌شود.

فرکانس پایین PWM نمایشگر گوشی Xiaomi 12S Ultra

Xiaomi 12S Ultraنمایشگر Xiaomi 12S Ultra، فرکانس PWM (مدولاسیون عرض پالس) پایینی دارد. از این رو، نگاه کردن به صفحه‌نمایش گوشی با سطوح روشنایی پایین، ممکن است برای برخی از کاربران به دلیل سوسو زدن اذیت‌کننده باشد.

نور DC کم، راه‌حلی برای کاهش سوسو زدن ناشی از سطوح فرکانس پایین PWM است ولی متاسفانه استفاده از آن، در شیائومی ۱۲ اس اولترا هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌کند؛ از همین رو، این شرکت این ویژگی را در گزینه‌های توسعه‌دهنده هم پنهان کرده است.

وجود شارژر در جعبه برخلاف Mi 11 Ultra

Xiaomi 12S Ultraگوشی Xiaomi 12S Ultra برخلاف Mi 11 Ultra با یک شارژر سریع ۶۷ واتی به بازار عرضه می‌شود؛ سال گذشته، شیائومی تصمیم گرفت گوشی‌های هوشمند پرچمدار را در چین بدون قرار دادن شارژر در جعبه، بفروشد. با این حال، مشتریان علاقه‌مند می‌توانستند شارژر را بدون هزینه‌ی اضافه و برای مدت محدود، انتخاب کنند اما این شرکت با معرفی سری ۱۲ شیائومی تصمیم خود را عوض کرد و یک شارژر ۶۷ واتی در جعبه شیائومی ۱۲ اس اولترا قرار داد. شارژر ۶۷ واتی این گوشی، کمی کوچک‌تر از شارژر قدیمی ۶۷ واتی است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید