مایکروسافت LinkedIn را در چین تعطیل خواهد کرد!

LinkedInلینکدین یک پلتفرم اجتماعیِ تجاری و اشتغال‌ محور است که در وب سایت‌‌ها و اپلیکیشن‌های تلفن همراه فعالیت می‌کند. این پلتفرم که در ۵ ماه می ( ۱۵ اردیبهشت) ۲۰۰۳ در آمریکا راه‌اندازی شد. LinkedIn عمدتاً برنامه‌ای اشتغال محور است که به کلیه شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا کارکنان خود را از بین افرادی که در این برنامه ثبت نام کرده‌اند و سپس باتوجه به مهارت هایشان رزومه ارسال کردند، انتخاب کنند.
این برنامه به نوعی واسطه‌ای میان کارفرما و کارجو است و از طریق واسطه‌گری میان این دو گروه درآمد کسب می‌کند این شرکت از دسامبر ۲۰۱۶ تابعه شرکت مایکروسافت شد. از سال ۲۰۲۰ تاکنون لینکدین دارای ۷۶۰ میلیون عضو ثبت شده از ۱۵۰ کشور دارد.

LinkedInروش کار LinkedIn به این صورت است که با ایجاد پروفایل‌هایی که شامل کارگران و هم کارفرمایان می‌شود و این شبکهٔ اجتماعی آنلاین، نمایانگر روابط حرفه‌ای دنیای واقعی است.

چرا LinkedIn توسط مایکروسافت در چین تعطیل شد؟!

لینکدین که در سال ۲۰۱۶ توسط مایکروسافت خریداری شد،  و نسخه محلی شبکه اجتماعی بر پایه‌ی حرفه‌ی اشخاص را در چین در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی کرد. مایکروسافت روز پنجشنبه اعلام کرد که نسخه محلی LinkedIn را در چین به دلیل تبدیل محیط کار به فضای چالش برانگیز و عدم رعایت الزامات، تعطیل می‌کند.

این شرکت گفت که استراتژی جدید آن در چین بر مطابقت متخصصان با مشاغل متمرکز است. LinkedIn قصد دارد یک برنامه مشاغل مستقل جدید به نام InJobs، در اواخر امسال در چین راه‌اندازی کند. به گفته لینکدین، این برنامه شامل فیدهای اجتماعی یا قابلیت اشتراک گذاری پست یا مقاله نمی‌شود.

LinkedInلینکدین آخرین سایت اصلی رسانه‌های اجتماعی مستقر در ایالات متحده بود که به طور آشکار در چین فعالیت می‌کرد.
دیگر سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر مدت‌هاست در چین مسدود شده‌اند و گوگل در سال ۲۰۱۰ از این کشور اخراج شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید