ال‌جی انتقال و دریافت بی‌سیم داده‌های 6G تراهرتز (THz) را با موفقیت نشان داد

ال‌جی انتقال و دریافت بی‌سیم داده‌های 6G تراهرتز (THz) را با موفقیت نشان داد

در حالی که 5G هنوز یک رویای دور برای بسیاری از کاربران است، شرکت‌ها قبلاً کار روی اتصال نسل بعدی 6G را آغاز کرده‌ند. با این حال، به نظر می‌رسد ال جی در رقابت 6G جلوتر است. چرا که ال‌جی، انتقال و دریافت بی‌سیم داده‌های 6G را با موفقیت آغاز کرده است.

انتقال و دریافت بی‌سیم داده‌های 6G تراهرتز (THz) توسط ال‌جی

این شرکت انتقال و دریافت بی‌سیم داده 6G تراهرتز (THz) را در محدوده فرکانسی ١۵۵ تا ١٧۵ گیگاهرتز در فاصله ٣٢٠ متری در فضای باز با موفقیت آزمایش کرده است. این آزمایش در ٧ سپتامبر(١۶ شهریور) در موسسه فراونهوفر هاینریش هرتز (HHI) در برلین، آلمان انجام شد.

ال‌جی انتقال و دریافت بی‌سیم داده‌های 6G تراهرتز (THz) را با موفقیت نشان داد

ال‌جی می‌گوید این گام مهم یا همان انتقال و دریافت بی‌سیم داده‌های 6G، در جهت تجاری‌سازی 6G THz در محیط‌های شهری داخلی و خارجی است، چرا که پوشش سلولی مرجع ایستگاه‌های پایه سلول‌های ماکرو شهری حدود ٢۵٠ متر در فضای باز است. فناوری 6G که از فرکانس‌های باند فوق گسترده استفاده می‌کند، برد نسبتاً کوتاهی دارد و می‌تواند در حین انتقال و دریافت، افت انرژی را تجربه کند.

برای مقابله با این موارد، LG ،Fraunhofer HHI و Fraunhofer Institute for Applied Solid Physics (IAF) به طور مشترک تقویت‌کننده‌ای تولید کرده‌اند که می‌تواند هم قدرت انتقال را افزایش دهد و هم یک تقویت‌کننده با نویز کم گیرنده است که کیفیت سیگنال دریافتی را افزایش می‌دهد.

 

تقویت کننده چند کاناله مورد استفاده در نمایش اخیر دارای خروجی بیش از 20dBm است که نسبت به راه‌حل قبلی LG و Fraunhofer HHI & IAF بیش از 5dBm افزایش یافته است. این گیرنده همچنین دارای یک تقویت کننده کم نویز بود که تولید نویز را در حین دریافت بسیار کاهش می‌داد. جدیدترین طراحی ماژول ال‌جی از این فناوری‌های جدید استفاده می‌کند و آن را قادر می‌سازد در آینده IC(مدار مجتمع) تولید کند تا مسیر تجاری‌سازی آسان شود.
 
ال‌جی انتقال و دریافت بی‌سیم داده‌های 6G تراهرتز (THz) را با موفقیت نشان داد
دکتر کیم بیونگ هون، مدیر ارشد فناوری و معاون اجرایی ال‌جی گفت: «با موفقیت آخرین نمایش ما، یک قدم به تحقق سرعت یک ترابیت (TB) در ثانیه در مناطق شهری داخلی و خارجی نزدیک‌تر شده‌ و انتقال و دریافت بی‌سیم داده‌های 6G با موفقیت انجام خواهد شد. ال‌جی به همکاری با موسسات تحقیقاتی و مبتکران صنعت ادامه خواهد داد تا رهبری خود را در فناوری 6G تقویت کند. ما انتظار داریم 6G محرک اصلی کسب و کار آینده و تجربیات کاربران جدید باشد و جایی نیست که ما ترجیح دهیم در خط مقدم توسعه آن باشیم.”

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید