ضرر کمتر سازنده گوشی آیفون از کاهش فروش در صنعت

ضرر کمتر سازنده گوشی آیفون از کاهش فروش در صنعت

گروه تحقیقاتی IDC معتقد است که کاهش فروش در صنعت تلفن هوشمند چندان ضرری برای سازنده گوشی آیفون به دنبال نداشته و دیگر کمپانی‌ها ضرر بیشتری را متحمل شدند.

تحلیلگران معتقدند که شیوع ویروس کرونا و تقاضا کم موجب شده تا صنعت گوشی هوشمند در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۲با کاهش فروشی مواجه شود. اما IDC معتقد بوده این کاهش برای اپل ضرر خاصی به دنبال نداشته و بیشتر دامن گیر سایر برندها شده است.

سازنده گوشی آیفون چندان درگیر کاهش فروش نیست

ضرر کمتر سازنده گوشی آیفون از کاهش فروش در صنعت

این گروه تحقیقاتی بیان داشت که در سال ۲۰۲۲ محموعه گوشی هوشمند کاهش ۳.۵ درصدی را تجربه خواهد کرد و به ۱.۳ میلیارد دستگاه می‌رسد. پیش از این گروه پیش بینی رشد را داشته اما اکنون کاهشی را پیش بینی کرده است.

کارشناسان دلایل مختلفی را در این کاهش مطرح کردند که از جمله باید به تنش‌های سیاسی-جغرافیایی و ایجاد تورم اشاره کرد. البته قرنطینه شهرهای چین بیشترین تاثیر را در این رابطه داشته است. شاید بیشتر تولیدکنندگان تحت تاثیر این شرایط نامطلوب هستند اما IDC معتقد است که اپل ضرر کمتری متحمل می‌شود.

ناگفته نماند IDC پیش بینی کرده این کاهش فروش موقتی باشد و در آینده نزدیک مجددا رشدی به وجود بیاید. حال باید منتظر ماند آیا پیش بینی این گروه تحقیقاتی درست است یا خیر.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید