لزلی فیلیپس، بازیگر فیلم‌های «هری پاتر» و «Carry On» در ۹۸ سالگی درگذشت

لزلی فیلیپس، بازیگر فیلم‌های «هری پاتر» و «Carry On» در ۹۸ سالگی درگذشتبه گزارش بی‌بی‌سی، لزلی فیلیپس، هنرپیشه بریتانیایی فیلم‌های «هری پاتر» و «Carry On» در پی یک بیماری طولانی در سن ۹۸ سالگی درگذشت. 

آثار و بخشی از زندگی لزلی فیلیپس

فیلیپس که صداپیشه در فیلم‌های «هری پاتر» بود، در بیش از ۲۰۰ فیلم، سریال تلویزیونی و رادیویی در طول فعالیتی که بیش از ۸۰ سال به طول انجامید، بازی کرد.

همسرش زارا از فیلیپس به یادگار مانده است که به روزنامه انگلیسی The Sun گفت که او یک “گنجینه ملی” است. من یک شوهر فوق‌العاده را از دست داده‌ام و مردم یک شومن واقعاً بزرگ را از دست داده‌اند، مردم او را دوست داشتند. به گزارش بی بی سی، زارا به سان گفت.

لزلی فیلیپس، بازیگر فیلم‌های «هری پاتر» و «Carry On» در ۹۸ سالگی درگذشت - Leslie Phillipsاین بازیگر محبوب طنز در چهار فیلم “Carry On” بازی کرد که از سال ۱۹۵۹ با “Carry On Nurse” شروع شد. او در دهه ۱۹۶۰ در فیلم‌های “Carry On Teacher” و “Carry On Constable” بازی کرد.

فیلیپس همچنین بیشتر به خاطر نقش افسری بی‌خبر در برنامه رادیویی بی‌بی‌سی «The Navy Lark» که به مدت ۱۷ سال در کنار رونی بارکر و جان پرتوی نگه داشته و همچنین نوبتش در سریال «دکتر» شناخته می‌شود.

او برنده جایزه فیلم مستقل بریتانیا و نامزدی بفتا برای نقش مکمل خود در فیلم ونوس در سال ۲۰۰۶ با بازی در کنار پیتر اوتول شد. او همچنین در فیلم‌هایی مانند «خارج از آفریقا» ساخته سیدنی پولاک و «امپراتوری خورشید» ساخته استیون اسپیلبرگ ظاهر شد.

یکی از تحسین‌شده‌ترین بازی‌های او روی صحنه، بازی در نقش فالستاف در The Merry Wives of Windsor، اقتباسی از کمدی ویلیام شکسپیر، در استراتفورد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید