شیائومی اولین شرکتی خواهد بود که از دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ استفاده خواهد کرد

دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ

طبق گزارش برخی از کاربران، شرکت شیائومی در حال آماده‌سازی برای استفاده از دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ در یک گوشی هوشمند است؛ درست به مانند زمانی که اولین سنسور با کیفیت بالای ۱۰۰ مگاپیکسل عرضه شد و شیائومی به عنوان اولین شرکت از آن استفاده کرد. با گیگ‌تک همراه باشید.

بنا بر اطلاعاتی که اخیرا از شرکت سامسونگ لو رفته، لنز جدید این شرکت حالت اپتیکال با ابعاد ۱/۱.۳۷ داشته و اندازه آن درست به مانند مدل HM3 است که آخرین دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی این کمپانی کره‌ای محسوب می‌شود. با این حال جالب است بدانید که گفته شده بود این لنز ابتدا در دوربین گوشی ZTE Axon 30 استفاده می‌شود، اما چنان که به نظر می‌رسد، این کار عملی نشد.

دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ

همچنین یک ویژگی جالب درباره دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ این است که احتمالا قابلیت زوم دیجیتال بیشتری خواهد داشت. در حال حاضر دوربین‌های ۱۰۸ مگاپیکسلی می‌توانند تا ۲ یا ۳ برابر زوم دیجیتال را ارائه کنند، اما وارد شدن به قلمرو بالای ۲۰۰ مگاپیکسل، قاعدتا به معنای ارتقا در این بخش نیز خواهد بود. به علاوه، اگر ساخت این لنز نهایی شود، احتمالا می‌تواند تا ویدیوهای 16K را هم ضبط کند که البته و پردازش آن توسط چیپ‌های امروزی هرگز یک امر شدنی نیست؛ قوی‌ترین پردازنده‌های گوشی حتی فیلمبرداری 8K را در نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه انجام نمی‌دهند.

به هر حال ساختن یک سنسور جدید با کیفیت ۲۰۰ مگاپیکسل باعث می‌شود تا اندازه آن بسیار بزرگ‌تر از حد معمول و همچنین باعث سنگین شدن گوشی شود. با این حساب اگر پیکسل‌ها کوچک‌تر شده و پردازش آن به خوبی مدیریت و انجام شود، ممکن است بتوان یک لنز ۲۰۰ مگاپیکسلی را در سایزی مشابه با دوربین‌های حاضر فراهم کرد.

منبع: GSM Arena

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید