هواوی ممکن است به دلیل کمبود Kirin SoCs، از تراشه های کوالکام برای سری P50 خود استفاده کند

Kirin بر اساس گزارش جدید، Huawei این شرکت قصد دارد در چیپست‌ها و سری گوشی‌های هوشمند P50 خود برخی موارد را با یکدیگر مطابقت دهد. به نظر می‌رسد این شایعه کاملا مطابق با گزارشی مشابه در ماه ژوئن باشد. به دلیل ممنوعیت تجارت با ایالات متحده، این شرکت دارای محدودیت استفاده از Kirin 9000 SoC است و میزان آن برای تمام واحدهای P50 کافی نیستند. بنابراین تراشه‌های کوالکام جایگزینی آشکار در این بخش هستند.

از آنجا که دولت آمریکا باید به هر شرکت آمریکایی برای تجارت با هواوی اجازه صادر کند، برای انجام کارهای این چنینی موانعی وجود دارد. به عنوان مثال، هوآوی نمی‌تواند تعداد بیشتری از چیپست‌های Kirin 9000  را تولید کند و مقدار موجودی آن نیز برای انتشار کامل نسخه P50 کافی نیست.

با این حال، استفاده از تراشه‌های کوالکام به خودی خود مشکلی دارد و آن هم عدم پشتیبانی از 5G است. ممنوعیت فعلی تجارت، هواوی را در استفاده از فناوری 5G محدود کرده‌است، بنابراین ما انتظار داریم مدل اصلی P50 از نسخه 4G اسنپدراگون ۸۸۸ استفاده کند. این محصول قرار است در اوایل تا اواسط ماه آگوست (مرداد) معرفی شود.

از طرف دیگر، مدل Pro با واحدهای مجهز به Kirin 9000 در ماه آگوست (مرداد) معرفی خواهد شد. اما تا ماه دسامبر (دی)، کارشناسان تصور می‌کنند که عرضه Kirin SoC به پایان رسیده و شرکت مجبور به استفاده از تراشه‌های اسنپدراگون خواهد شد.

هیچ خبری در مورد P50 Pro + در مورد این گزارش نبود بنابراین ما فقط می توانیم وجود آن را حدس بزنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید