از گشت نیمه شب تا منع TikTok برای کودکان چینی!

گشت نیمه شبچین در مورد اعتیاد به اینترنت در بین جوانان خود بسیار جدی و سخت‌گیر است. این کشور سیستم جدیدی به نام گشت نیمه شب را در ماه ژوئیه(تیر-مرداد)، راه‌اندازی کرد که به طور خاص با هدف اعمال محدودیت قرار گرفتن کودکان در معرض تلفن همراه در ساعات شب انجام می‌شود.

سیستم گشت نیمه شب با استفاده از هوش مصنوعی

اگر کودک چینی سعی کند بازی مورد علاقه خود را بعد از ساعت منع شبانه انجام دهد، شامل قانون گشت نیمه شب شده و یک درخواست سریع و سپس اسکن صورت انجام می‌شود و از قسمت Black Mirror خارج شده و هوش مصنوعی تصمیم می‌گیرد که آیا بچه‌ای جلوی صفحه‌نمایش قرار دارد یا خیر و در این صورت اتصال اینترنت و بازی را قطع می‌کند.

گشت نیمه شبمنع استفاده TikTok برای کودکان چینی

اکنون، یک اقدام جدی دیگر به وجود آمده است، این بار با هدف محدود کردن قرار گرفتن در معرض TikTok برای کودکان زیر ۱۴ سال، شرکت مادر TikTok ByteDance مجموعه جدیدی از قوانین را برای اعمال این محدودیت جدید اعلام کرد.

کودکان زیر ۱۴ سال فقط از طریق حالت جوانان می‌توانند به برنامه محبوب رسانه‌های اجتماعی دسترسی داشته باشند و روزانه ۴۰ دقیقه فرصت برای استفاده دارند که پس از  اتمام ۴۰ دقیقه، دسترسی به برنامه قطع می‌شود.

در بیانیه رسمی ByteDance آمده است:

در حالت جوانان، ما همچنین مطالب شگفت‌انگیزی را برای همه آماده کرده‌ایم، مانند آزمایشات علمی جدید و جالب، نمایشگاه در موزه‌ها و گالری‌ها، مناظر زیبا در سراسر کشور، توضیح دانش تاریخی و غیره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید