جسد جان مکافی، پیشگام صنعت آنتی ویروس در زندان مرده پیدا شد

جان مکافیجان مکافی، کارآفرین در زمینه نرم افزار آنتی ویروس مکافی، در ۷۵ سالگی درگذشت. بر اساس اخبار نشریات اسپانیایی زبان El Mundo و El Pais، پلیس مکافی را در سلول زندانش در بارسلونا که منتظر استرداد  به ایالات متحده بود، مرده یافت.با گیگ تگ همراه باشید.

سخنگوی وزارت دادگستری کاتالونیا مرگ وی را برای رویترز تایید کرد. گزارش‌ها حاکی از آن است که مقامات معتقدند تایید کرده‌اند که وی خودکشی کرده‌است، اما علت مرگ به طور رسمی مشخص نشده‌است.

مقامات اسپانیایی مکافی را در اکتبر سال ۲۰۲۰ در فرودگاه بارسلونا دستگیر کردند و به دنبال صدور کیفرخواست از دادستان‌های فدرال آمریکا به اتهام کلاهبرداری و پولشویی و همچنین اتهامات فرار مالیاتی مربوط به تلاش ناموفق وی برای کاندیداتوری به عنوان نامزد حزب لیبرتاریان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا دستگیر شد. ادعا می‌شود که مکافی به مدت چهار سال بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ علی رغم کسب درآمد قابل توجه از منابع مختلف، از جمله از پولی که برای تبلیغ ارزهای رمزنگاری شده و فروش حقوقی داستان زندگی خود برای یک مستند به دست آورده بود، در ارائه اظهارنامه مالیاتی صادقانه ظاهر نشده‌بود.

جان مکافی که بود؟

در حالی که جان مکافی بیشتر به دلیل نرم افزار ضد ویروسی که نام وی را یدک می‌کشد، شهرت دارد، در سال‌های اخیر مکافی بیشتر بخاطر رفتارهای ناشایست خود توجه رسانه‌ها را جلب کرده بود. در سال ۲۰۱۳، در حالی که او در آن زمان در بلیز زندگی می‌کرد، متهم شد که ۵۰۰۰ دلار برای قتل همسایه خود به یک فرد ضارب پرداخت کرده‌است. اخیرا، مقامات جمهوری دومنیکن مکافی را به ظن مسافرت با قایق تفریحی پر از سلاح‌های کالیبر بالا و سایر تجهیزات نظامی بازداشت کردند.

جان مکافی اخیرا در حساب توئیتر خود نوشت: ((اندوه زیادی در زندان وجود دارد. من پیر هستم و به غذا و تخت اکتفا می‌کنم اما برای افراد جوان زندان جوان وحشتناک است.))

مطلب قبلیSamsung Galaxy Chromebook Go در سکوت خبری با چیپست Intel Celeron و اتصال LTE معرفی شد
مطلب بعدینسخه جدید نسل بعدی Xbox Cloud Gaming شروع به کار می‌کند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید