اپل رسماً تایید کرد: آیفون‌ها به پورت USB-C مجهز می‌شوند

اپل رسما تایید کرد: آیفون‌ها به پورت USB-C مجهز می‌شونداپل تأییدیه مستقیمی مبنی بر اینکه آیفون‌ها به پورت USB-C مجهز خواهند شد را ارائه کرده است، اکنون اتحادیه اروپا موظف است تمام تلفن‌هایی که در کشورهای عضو فروخته می‌شوند در صورت داشتن شارژر فیزیکی از این رابط استفاده کنند.

از جوآنا استرن از وال استریت ژورنال پرسیده شد که آیا شرکت از جایگزین لایتنینگ استفاده خواهد کرد، معاون ارشد بازاریابی جهانی اپل، گرگ جوسویاک، پاسخ داد: «بدیهی است که ما باید رعایت کنیم. ما هیچ انتخابی نداریم.”

AirPodsDirtySecret.comاسترن این قانون را طی صحبتی با جوسویاک و معاون نرم‌افزار کریگ فدریگی در کنفرانس Tech Live WSJ مطرح کرد و در ادامه از او پرسید که چه زمانی می‌توانیم انتظار داشته باشیم پورت USB-C را در آیفون ببینیم. جوسویاک پاسخ داد: “زمان‌بندی ورود پورت USB-C برای مشتریان اروپایی از سوی اتحادیه تعیین می‌شود”.  در حال حاضر، قانون حکم می‌کند که تمام تلفن‌های همراه و تبلت‌ها تا پاییز ۲۰۲۴ باید از USB-C استفاده کنند. جوسویاک از پاسخ دادن به این که آیا شرکت این کانکتور را در تلفن‌های فروخته شده در خارج از اتحادیه اروپا قرار می‌دهد یا خیر، خودداری کرد.

اما رفتار او کاملا مشخص بود که اپل از اینکه از نظر قانونی مجبور به انجام این تغییر شده است خوشحال نیست. جوسویاک قبل از اذعان به اینکه این شرکت باید از قانون پیروی کند، توضیحی طولانی در مورد اینکه چگونه اپل در طول تاریخ ترجیح داده است روش خود را با مهندسان خود پیش ببرد بدون اینکه مجبور به پذیرش استانداردهای سخت افزاری از سوی قانون‌گذارن شوند را توضیح داد. او نمونه‌هایی از میکرو USB و سازگاری با سمعک را به‌عنوان موقعیت‌هایی ذکر کرد که اپل برای برآورده کردن الزامات نسنجیده تحت فشار قرار گرفته است.

او همچنین پیشنهاد کرد که شارژرها با کابل‌های جداشدنی عمدتاً مسئله استانداردسازی را حل کرده است و ادعا کرد که تغییر آیفون از Lightning به پورت USB-C باعث ضایعات الکترونیکی زیادی می‌شود. ما این استدلال را قانع‌کننده نمی‌دانیم؛ به هر حال باید هر چند سال یکبار کابل‌های لایتنینگ خود را تعویض کنیم، زیرا به سرعت فرسوده می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید