وفاداری به برند در کاربران آیفون نسبت به کاربران اندروید بیشتر دیده می‌شود

کدام برند را باید انتخاب کنیم؟ آیفون یا گوشی‌های اندرویدی؟ این سوال یکی از اصلی‌ترین مباحث دنیای تکنولوژی گذشته و حال حاضر ماست. زمانی که صحبت از وفاداری به برند گوشی‌های هوشمند به میان می‌آید، طرفداران تزلزل ناپذیر آیفون تمام نظرسنجی‌ها را تصاحب می‌کنند. درحالی که امروزه شاید عموم مردم به گوشی‌های هوشمند اندرویدی تمایل داشته باشند، اما همچنان اپل در جایگاه بهترین برند گوشی‌های هوشمند جهان قرار دارد.

برند

کاربران به کدام برند وفادارترند؟

وبسایت AddictiveTips اخیراً نظرسنجی را برای بررسی میزان وفاداری آمریکایی‌ها به برندهای تلفن هوشمند خود انجام داده است. این نظرسنجی به بررسی مشخصات دموگرافیک کاربران، چگونگی تأثیر گوشی‌های هوشمند بر زندگی کاری آنها و میزان استقبال این افراد از ایده تغییر به یک برند متفاوت پرداخت. بیش از 1000 آمریکایی در این نظرسنجی شرکت کردند که نیمی از آن‌ها را کاربران اندروید و نیمی دیگر را کاربران آیفون تشکیل دادند. این آزمایش جالب، نتایج جالبی نیز به همراه داشت.

در این آزمایش 94 درصد از شرکت کنندگانی کاربر آیفون بودند مخالف تغییر برند گوشی هوشمند خود بودند، درحالی که این عدد در کاربران اندروید 80 درصد بود. پس می‌توان نتیجه گرفت که کاربران آیفون نسبت به کاربران اندروید به برند خود وفادارترند. نکته جالب این نظرسنجی این بود که 33 درصد از مدیران به برند آیفون تمایل داشتند و 63 درصد از آن‌ها عنوان کردند که احساس راحتی بیشتری در کار با همکارانی دارند که از برند مشابه گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنند.

علاوه بر این، طی تحقیقاتی که بر روی کل زمانی که کاربران گوشی‌های هوشمند در طول یک سال صرف خیره شدن به صفحه موبایل خود می‌کنند انجام شده است، نشان می‌دهد که کاربران آیفون نسبت به کاربران اندرویدی، در طول یک سال 15 روز بیشتر از گوشی خود استفاده می‌کنند.

ناگفته نماند که 60 درصد از کاربران آیفون ادعا کردند که اگر توییتر از اپ استور حذف شود، به سمت گوشی‌های هوشمند اندرویدی خواهند رفت.

شاید این نکته که کاربران آیفون 18 درصد بیشتر از کاربران اندروید به برند خود وفادار هستند جالب باشد. اما نکته جالب‌تر این است که 72 درصد از کاربران آیفون در مقایسه با 66 درصد از کاربران اندروید گزارش دادند که از گوشی هوشمند فعلی خود راضی هستند. وب سایت AddictiveTips در ادامه گزارش خود نوشته است که دلیل این آمار و ارقام ممکن است تنوع مجموعه دستگاه‌های برند اپل در شرایطی که یکپارچگی خود را حفظ کرده‌اند باشد. البته دلایل دیگری مانند امنیت بالا، رابط کاربری بسیار جذاب، قطعات به کار رفته‌ی قدرتمند و ظاهر شیک این گوشی‌های هوشمند نیز دخیل است.

در نهایت، این گزارش با یک یافته شگفت‌انگیز صد البته غیر معقول به پایان می‌رسد: بیش از 80 درصد از کاربران آیفون و اندروید که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند، اظهار داشتند که اگر روزی ایلان ماسک برند گوشی هوشمند خود را تاسیس کند، نسبت به خرید آن بسیار مشتاق هستند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید