آیفون، مک و مک‌بوک‌های آینده به تراشه 3 نانومتری شرکت TSMC مجهز خواهند شد

آیفون، مک و مک‌بوک‌های آینده به تراشه 3 نانومتری شرکت TSMC مجهز خواهند شدطبق گزارش جدید دیجی‌تایمز، شرکت TSMC (شریک تولید تراشه‌های اپل)، تولید تراشه‌های ۳ نانومتری را برای آیفون‌ها، مک‌ها و مک‌بوک‌های آینده در سه ماهه چهارم سال ۲٠۲۲ آغاز خواهد کرد.

TSMC ساخت تراشه‌های ۳ نانومتری را در سه ماهه چهارم ۲٠۲۲ برای آیفون، مک و مک‌بوک آغاز می‌کند

اپل تصمیم گرفت به طور کامل از تراشه‌های intel فاصله بگیرد و از پردازنده‌های اختصاصی خود در مک و مک‌بوک استفاده کند. این روند قبلاً آغاز شده است و این شرکت انتظار دارد تراشه‌های جدید M3 و A17 خود را در اوایل سال ۲٠۲۳ معرفی کند و نسل بعدی آیفون‌ها و مک‌ها را تامین کند.

آیفون، مک و مک‌بوک‌های آینده به تراشه 3 نانومتری شرکت TSMC مجهز خواهند شد - fab3inc013 232فرآیند تولید ۳ نانومتری به اپل امکان می‌دهد تا چهار قالب را روی تراشه‌های M3 بچسباند و در نتیجه ۴٠ هسته در هر CPU تولید می‌شود. این بسیار شگفت انگیز است، با توجه به اینکه پردازنده‌های M1 دارای ۸ هسته هستند و تراشه‌های M1 Pro و M1 Max اخیراً راه‌اندازی شده‌اند، این عدد را به ۱٠ می‌رساند.

آیفون، مک و مک‌بوک‌های آینده به تراشه 3 نانومتری شرکت TSMC مجهز خواهند شد - i341372.jpegشرکت‌های AMD و Qualcomm در حال حاضر از TSMC به عنوان شریک تولیدی خود استفاده می‌کنند، اما شایعات حاکی از آن است که هر دو شرکت به دنبال جایگزین‌هایی در مواجهه با کارخانه‌های سیلیکون سامسونگ هستند. از سوی دیگر، اینتل با تراشه های ۱٠ نانومتری خود (در حالی که رقبا در حال حرکت به سمت گره‌های ۳ نانومتری هستند) واقعاً کار سختی را پشت سر می‌گذارد و ممکن است مجبور باشد برای به‌روز‌رسانی سیلیکون نسل بعدی خود به شرکای خود تکیه کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید