باگ وای فای آیفون می‌تواند تنظیمات گوشی شما را نابود کند!

باگ وای فای آیفونیک باگ وای فای آیفون که به تازگی توسط کاربران پیدا شده، می‌تواند با اتصال گوشی به شبکه مورد نظر، تنظیمات وای فای آن را خراب کرده و حتی باعث شود تا دیگر قادر به روشن کردن آن نباشید!

به نقل از Digital Trends، در واقع این باگ توسط فردی پیدا شده که ادعا می‌کند با وصل کردن گوشی‌های آیفون با سیستم عامل iOS 14.6 به مودم با نام %p%s%s%s%s%n، تنظیمات وای فای آن ریست خواهند شد. به گفته او، هنگامی که گوشی به این مودم متصل می‌شود، بنا بر برخی کدهای سیستمی وای فای دستگاه به صورت خودکار خاموش شده و حتی خاموش و روشن کردن نیز برای رفع محدودیت و قفل شدن آن کارساز نخواهد بود.

عامل باگ وای فای آیفون وجود % است

باگ وای فای آیفوناین مشکل پس از کاربری که آن را گزارش کرده بود، بعدها توسط سایر کاربران نیز تایید شد اما دلیل آن نکته‌ای است که شاید فکرش را هم نمی‌کردید! در واقع وجود علامت % در نام مودم مورد نظر باعث می‌شود تا گوشی فکر کند که این یک دستور بوده و مجبور به خواندن آن خواهد شد. در نتیجه دستور اعمال شده و ظاهرا تنظیمات وای فای را هدف قرار می‌گیرد که باعث قفل شدن آن خواهد شد.

حال اگر شما هم به این مشکل دچار شده و به وای فای با نام %p%s%s%s%s%n یا هر نام دیگری که شامل % باشد وصل شده‌اید، لازم است بدانید که خاموش و روشن کردن دستگاه این مسئله را حل نخواهد کرد. بلکه لازم است تا پیش از هر چیز به سراغ تنظیمات وای فای رفته و آن را ریست کنید. نحوه انجام این کار نیز فوق‌العاده راحت است؛ ابتدا به تنظیمات و بخش General رفته و گزینه Reset و سپس Reset Network Settings را بزنید تا همه چیز به حالت اولیه بازگردد.

به هر حال باگ وای فای آیفون قاعدتا یک مشکل سیستمی محسوب شده و احتمالا برای برخی از کاربران دردسر ساز خواهد شد. اما حتی اگر هم در دام آن افتاده باشید، باز هم مشکلی نیست و می‌توانید همیشه تنظیمات خود را ریست کنید؛ در حالی که شانس بسیار کمی وجود دارد که دیگر نتوانید وای فای خود را حتی روشن کنید! برای جلوگیری از این مورد نیز می‌توانید قابلیت اتصال مجدد و خودکار به مودمی که در گذشته به آن وصل شده بودید را غیر فعال کرده و دیگر به وای فای عمومی متصل نشوید. برای قطع اتصال خودکار، ابتدا به منو تنظیمات و سپس وای فای رفته و حال گزینه Automatic را به Ask to Join یا Never تغییر دهید.

در هر صورت با انتشار تصاویر و اطلاعات بیشتر درباره این مشکل، بعید نیست که در به روزرسانی بعدی سیستم عامل iOS 15 شاهد رفع باگ وای فای آیفون توسط اپل باشیم؛ پیش از آنکه افرادی سودجو از این باگ سؤاستفاده کرده و از آن برای گرفتن اطلاعات شخصی افراد یا آزار رسانی استفاده کنند.

لازم به ذکر است که چنین مشکلی در گوشی‌های اندرویدی وجود ندارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید