ویژگی Emergency SOS ماهواره‌ای، در اواخر این ماه در دسترس کاربران آیفون ۱۴ قرار می‌گیرد

ویژگی Emergency SOS ماهواره‌ای، در اواخر این ماه برای کاربران آیفون ۱۴ از راه می‌رسدویژگی جدید Emergency SOS از طریق ماهواره برای کاربران مدل‌های آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو در اواخر این ماه مهیا می‌شود. گفتنی است اپل با سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیون دلاری از صندوق تولید پیشرفته‌اش به توسعه زیرساخت‌های حیاتی پشتیبانی از Emergency SOS از طریق ماهواره، از جمله گسترش و بهبود ایستگاه‌های زمینی گلوبال استار در آلاسکا، فلوریدا، هاوایی، نوادا، پورتوریکو و تگزاس پرداخته است. 

دارندگان آیفون ۱۴ و ۱۴ پرو در ایالات متحده و کانادا از اواخر این ماه می‌توانند از اتصال ماهواره‌ای برای کمک به انتقال پیام‌ها و ارسال اطلاعات موقعیت مکانی به خدمات اضطراری، زمانی که در خارج از پوشش تلفن همراه و وای‌فای هستند، استفاده کنند.

همچنین بخوانید: چگونه با برنامه Find My، آیفون و سایر دستگاه‌های گمشده خود را پیدا کنیم؟!

این سرویس برای دو سال اول برای دارندگان دو آیفون ذکر شده جدید رایگان خواهد بود و برای اتصال به فرکانس‌های ماهواره‌ای از آنتن‌های تلفن استفاده می‌کند. در طی راه‌اندازی اولیه این سرویس، اپل گفت که ارسال پیامی با دید واضح از آسمان کمتر از ۱۵ ثانیه به طول می‌انجامد، همچنین قادر هستید از برنامه Find My برای اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی خود با دوستان و خانواده استفاده کنید.

ویژگی Emergency SOS هماهنگ با Crash Detection

ویژگی Emergency SOS ماهواره‌ای، در اواخر این ماه در دسترس کاربران آیفون ۱۴ قرار می‌گیرد - EmergencySOSEmergency SOS از طریق ماهواره تنها یکی از قابلیت‌های ایمنی پیشگامانه‌ای است که سری آیفون ۱۴ ارائه می‌کند. Crash Detection اکنون می‌تواند تصادف شدید خودرو را تشخیص دهد و هنگامی که کاربر بیهوش است یا نمی‌تواند به آیفون خود دسترسی پیدا کند، دستگاه به‌طور خودکار خدمات اضطراری را شماره‌گیری می‌کند.

همانطور که در بالا گفته شد، ویژگی جدید Emergency SOS ماهواره‌ای با مشارکت اپل با گلوبال استار و سرمایه ۴۵۰ میلیون دلاری برای زیرساخت‌های ماهواره‌ای فعال شده است. این بودجه بخشی از صندوق تولید پیشرفته‌تر اپل است که این شرکت برای تولید شیشه آیفون با Corning، قطعات لیزری برای Face ID و حتی کیت‌های تست کووید استفاده کرده است.

بخش عمده‌ای از بودجه به گلوبال استار که یک سرویس ماهواره‌ای جهانی که مقر آن در کووینگتون، لوئیزیانا، با امکاناتی در سراسر ایالات متحده است، می‌رود. سرمایه‌گذاری اپل پیشرفت‌های مهمی را در شبکه ماهواره‌ای گلوبال استار و ایستگاه‌های زمینی فراهم می‌کند و تضمین می‌کند که کاربران آیفون ۱۴ می‌توانند در صورت خارج شدن از شبکه به خدمات اضطراری متصل شوند.

ویژگی Emergency SOS ماهواره‌ای، در اواخر این ماه در دسترس کاربران آیفون ۱۴ قرار می‌گیرد - AMF Emergency SOS via satellite fieldبه گفته اپل، تیمی بیش از ۳۰۰ کارمند گلوبال استار از سرویس جدید ماهواره‌ای پشتیبانی خواهند کرد. جف ویلیامز، مدیر عامل اپل گفت: «SOS اضطراری از طریق ماهواره نمونه کاملی از این است که چگونه نبوغ و فناوری آمریکایی می‌تواند جان انسان‌ها را نجات دهد».

اپل دقیقا مشخص نکرده است که ویژگی جدید Emergency SOS از طریق ماهواره چه زمانی در اواخر این ماه عرضه می‌شود، اما این شرکت در ابتدا گفته بود که با به‌روز‌رسانی سیستم عامل iOS 16 که در ماه نوامبر ارائه می‌شود، در دسترس خواهد بود.

اپل مدتی پیش iOS 16.1 را منتشر کرده است و iOS 16.2 در حال حاضر در مرحله آزمایش بتا است. همچنین کد داخلی نسخه بتای iOS 16.1 نشان می‌دهد که ممکن است یک حالت نمایشی از SOS ماهواره‌ای وجود داشته باشد، بنابراین ممکن است بتوانید قبل از راه‌اندازی نهایی این ویژگی جدید با آن آشنا شوید. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید