آسیب رسیدن به دوربین آیفون به وسیله ارتعاشات بلندی مانند صدای غرش موتور توسط اپل تایید شد

   اپل امروز یک سند پشتیبانی جدید منتشر کرد که به کاربران آیفون در مورد آسیب رسیدن به دوربین آیفون هشدار می‌دهد. در این بیانیه آمده است که دستگاه‌هایی که در معرض فرکانس‌های ارتعاشی خاصی مانند موتورهای موتورسیکلت قدرتمند باشند، ممکن است آسیب ببینند.  لنزهای دوربین iPhone با لرزشگیر اپتیکال (OIS) یا فوکوس خودکار با حلقه بسته (AF) به دلیل استفاده از ژیروسکوپ ویا حسگرهای مغناطیسی برای جبران حرکت و ارتعاش هنگام عکاسی یا فیلم، مستعد این آسیب هستند.  سیستم‌های OIS و حلقه بسته AF در iPhone برای دوام طراحی شده‌اند. با این حال، همانطور که در مورد بسیاری از وسایل الکترونیکی مصرفی که شامل سیستم‌هایی مانند OIS است، ممکن است موجب آسیب رسیدن به دوربین آیفون شود. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض ارتعاشات دامنه بالا در محدوده فرکانس خاص ممکن است عملکرد این سیستم‌ها را تضعیف کرده و منجر به کاهش کیفیت تصویر برای عکس‌ها و فیلم‌ها شود. توصیه می‌شود از قرار دادن آیفون در معرض ارتعاشات دامنه زیاد خودداری کنید.  با توجه به خطر آسیب رسیدن به دوربین آیفون، اپل توصیه می‌کند که کاربران آیفون خود را مستقیما به شاسی یا فرمان چنین موتورسیکلت‌هایی متصل نکنند، زیرا انتقال مستقیم ارتعاشات می‌تواند شدید باشد. اپل حتی به کاربران توصیه می‌کند که دستگاه‌های خود را بر روی دستگاه‌های کم مصرف مانند موتورسیکلت‌ها و روروک مخصوص بچه‌ها نصب نکنید یا حداقل از یک مانع لرزشگیر استفاده کنند تا احتمال هرگونه آسیب را به حداقل برسانند.  هنوز مشخص نیست که آیا دلیل خاصی برای ارسال این سند در حال حاضر توسط اپل وجود دارد یا خیر، اما طی سال‌های گذشته گزارش‌های متعددی در زمینه دیگر مکان‌ها در مورد آسیب های ناشی از چنین سناریوهایی، از جمله در دوچرخه‌های کوهستان، منتشر شده است.  اپل قبلا هشدار داده بود که سیستم‌های OIS و مدار بسته AF می‌توانند به طور مشابه از تداخل مغناطیسی رنج ببرند که عملکرد دوربین را در هنگام استفاده از برخی لوازم جانبی آیفون کاهش می‌دهد، اگرچه مسائل مربوط به آهن ربا موقتی هستند و با حذف قطعات جانبی قابل حل هستند. ارتعاشات می‌توانند به آسانی منجر آسیب رسیدن به دوربین آیفون به صورت دائمی شوند.  همه مدل‌های آیفون از iPhone 7 به بعد و همچنین iPhone 6 Plus و iPhone 6s Plus دارای OIS ویا مدار بسته AF هستند و به طور بالقوه تحت تأثیر قرار می‌گیرند.اپل امروز یک سند پشتیبانی جدید منتشر کرد که به کاربران آیفون در مورد آسیب رسیدن به دوربین آیفون هشدار می‌دهد. در این بیانیه آمده است که دستگاه‌هایی که در معرض فرکانس‌های ارتعاشی خاصی مانند موتورهای موتورسیکلت قدرتمند باشند، ممکن است آسیب ببینند.

لنزهای دوربین iPhone با لرزشگیر اپتیکال (OIS) یا فوکوس خودکار با حلقه بسته (AF) به دلیل استفاده از ژیروسکوپ ویا حسگرهای مغناطیسی برای جبران حرکت و ارتعاش هنگام عکاسی یا فیلم، مستعد این آسیب هستند.

سیستم‌های OIS و حلقه بسته AF در آیفون برای دوام طراحی شده‌اند. با این حال، همانطور که در مورد بسیاری از وسایل الکترونیکی مصرفی که شامل سیستم‌هایی مانند OIS است، ممکن است موجب آسیب رسیدن به دوربین آیفون شود. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض ارتعاشات دامنه بالا در محدوده فرکانس خاص ممکن است عملکرد این سیستم‌ها را تضعیف کرده و منجر به کاهش کیفیت تصویر برای عکس‌ها و فیلم‌ها شود. توصیه می‌شود از قرار دادن آیفون در معرض ارتعاشات دامنه زیاد خودداری کنید.

iPhone 13 will have dramatically improved camera for photos and videos, |  The Independent

آسیب رسیدن به دوربین آیفون و توصیه‌های اپل

با توجه به خطر آسیب رسیدن به دوربین آیفون، اپل توصیه می‌کند که کاربران آیفون خود را مستقیما به شاسی یا فرمان چنین موتورسیکلت‌هایی متصل نکنند، زیرا انتقال مستقیم ارتعاشات می‌تواند شدید باشد. اپل حتی به کاربران توصیه می‌کند که دستگاه‌های خود را بر روی دستگاه‌های کم مصرف مانند موتورسیکلت‌ها و روروک مخصوص بچه‌ها نصب نکنید یا حداقل از یک مانع لرزشگیر استفاده کنند تا احتمال هرگونه آسیب را به حداقل برسانند.

هنوز مشخص نیست که آیا دلیل خاصی برای ارسال این سند در حال حاضر توسط اپل وجود دارد یا خیر، اما طی سال‌های گذشته گزارش‌های متعددی در زمینه دیگر مکان‌ها در مورد آسیب های ناشی از چنین سناریوهایی، از جمله در دوچرخه‌های کوهستان، منتشر شده است.

iPhone 11 review: an iPhone XR with a better camera | iPhone | The Guardian

اپل قبلا هشدار داده بود که سیستم‌های OIS و مدار بسته AF می‌توانند به طور مشابه از تداخل مغناطیسی رنج ببرند که عملکرد دوربین را در هنگام استفاده از برخی لوازم جانبی آیفون کاهش می‌دهد، اگرچه مسائل مربوط به آهن ربا موقتی هستند و با حذف قطعات جانبی قابل حل هستند. ارتعاشات می‌توانند به آسانی منجر آسیب رسیدن به دوربین آیفون به صورت دائمی شوند.

همه مدل‌های آیفون از iPhone 7 به بعد و همچنین iPhone 6 Plus و iPhone 6s Plus دارای OIS و یا مدار بسته AF هستند و به طور بالقوه تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید