داده‌های اپل نشان می‌دهد کاربران آیفون آنطور که فکر می‌کنید، وفادار نیستند

کاربران آیفونطبق داده‌های منتشر شده در طول آزمایش اپل با Epic Games، بین ۱۲ تا ۲۶ درصد از کاربران آیفون بین سه ماهه سوم ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به دستگاه دیگری روی آورده‌اند. اپل از اندروید به صورت واضح نام نبرد، اما احتمالا این کاربران به دستگاه‌های اندرویدی روی آورند.

این داده‌ها (توسط Android Central مشاهده شده) از تحقیقات خود اپل از بازار نشات می‌گیرد و نشان می‌دهد که مشتریان بین سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ چقدر به شرکت وفادار بوده‌اند. با این حال، جالب این است که این ارقام در طول سال چه تفاوتی دارند.

در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ حدود ۱۹٪ از کاربران آیفون به دنبال دستگاه دیگری بودند. اما بین سه ماهه اول و سه ماهه دوم ۲۰۲۰، بیش از یک چهارم کاربران آیفون به گوشی دیگری روی آوردند. این موضوع خصوصا از این رو جالب است که سری آیفون ۱۲ در سه ماهه سوم معرفی شد. این نشان می دهد که کاربران آیفون احتمالا iOS را قبل از انتشار آیفون جدید به خاطر اندروید رها می‌کنند.

داده‌های اپل نشان می‌دهد کاربران آیفون آنطور که فکر می‌کنید، وفادار نیستند - ios android loyaltyبا این حال، علت اینکه کاربران آیفون به دنبال گزینه‌های دیگری می‌گردند، می‌تواند به دلیل تأثیرات اقتصادی همه گیری باشد. چندین دستگاه اندرویدی بسیار ارزان‌تر از iPhone هستند، به خصوص اگر کاربران به هدیه ویژه اپل نیاز نداشته باشند.

وفاداری به آیفون در سه ماهه سوم   2020 مجددا به ۸۸٪ افزایش یافت که احتمالا با فروش زیاد آیفون ۱۲ افزایش یافته است. این مجموعه در ابتدای سال ۲۰۲۱ همچنان پردرآمدترین خط دستگاه باقی مانده‌است. قابل ذکر است، یکی از سه تلفن هوشمند برتر در سه ماهه اول  ۲۰۲۱ که دارای عنوان پرفروش‌ترین‌ است، دستگاه‌های آیفون ۱۲ بودند.

 کاربران اندرویدی که به کاربران آیفون تبدیل می‌شوند

مشخص نیست که چند کاربر از اندورید و سایر سیستم عامل‌های تلفن همراه به iOS می‌روند. بدون این داده‌ها، واقعاً نمی‌توانیم بفهمیم کدام طرف سود بیشتری می‌برد. باید منتظر اطلاعات و داده‌های بیشتری از خود اپل و دیگر برندهای معتبر باشیم.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید