آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پرو مجهز به USB-C می‌شوند

آیفون ۱۵ پروشاید تا به حال شنیده باشید که انتظار می رود سری آیفون ۱۵ پورت لایتنینگ را رها کرده و به USB-C سوئیچ می‌کند. به نظر می رسد که واقعاً ممکن است این اتفاق نه تنها برای آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ در اروپا بلکه برای تمام آیفون‌های بازارهای مختلف بیافتد. حال، مینگ-چی کو، تحلیلگر معتبر صنعت موبایل، اطلاعات مفیدی در این زمینه ارائه داده. او می‌گوید نه تنها همه گوشی‌های آیفون ‍۱۵ با USB-C عرضه می‌شوند، بلکه ادعا می‌کند مدل‌های غیرپرو و پرو تفاوت‌هایی در پورت‌های USB-C خود خواهند داشت.

آیفون ۱۵ معمولی و آیفون ۱۵ پرو ممکن است سرعت انتقال USB-C متفاوتی داشته باشند

اپل چند سالی است که قصد دارد آیفون‌های غیر پرو را از مدل‌های پرو متمایز کند، و با آیفون ۱۴، نشان داد در این زمینه جدی است (حتما می‌دانید، در حال حاضر دو چیپ‌ست مختلف در آیفون‌های ۱۴ استفاده شده).

Ming-Chi Kuo که تا امروز در مورد پیش‌بینی‌های آیفون‌ها کاملاً دقیق بوده، اکنون در پستی در توییتر گفته انتظار دارد تفاوت‌هایی در پورت‌های USB-C آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پرو وجود داشته باشد.

در واقع، او انتظار دارد که سرعت انتقال داده با سیم در آیفون‌های دارای برند پرو بالاتر از مدل‌های معمولی آیفون ۱۵ باشد. او اکنون تأیید می‌کند که پورت لایتنینگ برای هر چهار مدل آیفون ۱۵ به تاریخ می پیوندد و مدل های رده بالا دارای انتقال داده با سیم با سرعت بالا خواهند بود.

اما انتظار می رود سرعت انتقال داده با سیم در آیفون ۱۵ پرو چقدر بیشتر باشد؟ گفته می شود آیفون ۱۵ و ۱۵ پلاس معمولی از USB 2.0 پشتیبانی می‌کنند و سرعت انتقال آن با پورت لایتنینگ مطابقت دارد. Kuo حداقل USB 3.2 یا Thunderbolt 3 را برای مدل های iPhone 15 Pro پیش بینی کرده است.

اساساً معنای آن این است که بهبود قابل توجهی برای انتقال داده‌ها با سیم وجود دارد. در حالی که سرعت انتقال USB 2.0 به 480 مگابیت بر ثانیه محدود شده، USB 3.2 از سرعت تا ۲۰ گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می‌کند. از سوی دیگر، تاندربولت 3 از سرعت ۴۰ گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می‌کند. ما در اینجا در مورد انتقال داده صحبت می کنیم و همانطور که می بینید تفاوت قابل توجهی بین این اعداد وجود دارد.

اگر اطلاعات Kuo درست باشد، یک دلیل دیگر برای کاربران وجود خواهد داشت که به سراغ مدل‌های با برند Pro (یا iPhone 15 Pro و iPhone 15 Pro Max یا Ultra) بروند؛ به ویژه برای کاربرانی که نیاز به انتقال داده با سیم زیادی از آیفون خود دارند (به عنوان مثال، ویدیو یا تعداد زیادی عکس) این تفاوت سرعت قابل لمس است.

با این حال، مانند هر شایعه‌ای که در حال حاضر با آیفون ۱۵ مرتبط است، مطمئن بودن 100٪ در مورد این اطلاعات خیلی سخت است.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید