اطلاعات فاش شده از آیفون ۱۵ پرو مکس (معروف به اولترا) از کاهش ابعاد و برآمدگی دوربین خبر می‌دهند

کاربر قابل اعتماد Ice Universe در توییتر که به دلیل افشاگری‌هایش در مورد دستگاه‌های سامسونگ شناخته می‌شود، در جدیدترین پست خود به سراغ آیفون ۱۵ پرو مکس اپل (که می‌توان آن را آیفون ۱۵ اولترا نامید) رفته و اطلاعاتی را از این دستگاه فاش کرده است.

به گفته تیپستر، ابعاد پرچمدار اپل در سال ۲۰۲۳ برابر با ۱۵۹/۸۶ × ۷۶/۷۳ × ۸/۲۵ میلی متر خواهد بود. برای مقایسه باید گفت که ابعاد آیفون ۱۴ پرو مکس ۱۶۰/۷ × ۷۷/۷ × ۷/۸۵ میلی متر بوده است.

به نظر می‌رسد که برآمدگی دوربین این گوشی از آیفون ۱۴ پرو مکس کمتر خواهد بود. با در نظر گرفتن برآمدگی دوربین، ضخامت آیفون ۱۵ پرو مکس به ۱۱/۸۴ میلی متر می‌رسد. این بدان معناست که ضخامت برآمدگی دوربین در این گوشی ۳/۵۹ میلی متر است.

گفتنی است که برآمدگی دوربین در آیفون ۱۴ پرو مکس برابر با ۴/۱۸ میلی متر بوده است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که اپل ضخامت برآمدگی دوربین در آیفون‌های ۱۵ پرو مکس را نسبت به نسل قبلی این گوشی‌ها ۰/۵۹ میلی متر کاهش می‌دهد.

دوربین آیفون ۱۵ پرو مکس تحولی بزرگ

علاوه بر این، شایعه شده که آیفون ۱۵ پرو مکس دارای بدنه تیتانیومی و لنز پریسکوپی خواهد بود. این لنز در داخل گوشی قرار گرفته و از منشورها و آینه‌ها برای انعکاس نور از لنز دوربین به سنسور تصویر استفاده می‌کند. از لنز پریسکوپی برای ارائه زوم اپتیکال استفاده می‌شود که معمولاً به دلیل اندازه تلفن‌های هوشمند در این دستگاه‌ها وجود ندارد.

بواسطه ادغام این لنز با لنز اصلی، انتظار می‌رود که زوم اپتیکال ارائه شده در آیفون ۱۵ پرو مکس از ۳ به ۱۰ برابر افزایش یابد. همچنین آیفون ۱۵ پرو مکس احتمالا ظاهری گردتر، با حاشیه‌های کمتر و البته خمیده‌تر دارد.

آیفون ۱۵ پرو مکس

باورش سخت است، اما تنها شش ماه تا رونمایی نسل پانزدهم از آیفون‌های اپل فاصله داریم. در نسل جدید دوربین واید مدل‌های غیر پرو از ۱۲ مگاپیکسل به ۴۸ مگاپیکسل ارتقا خواهد یافت و در ضمن هر دوی آیفون‌های ۱۵ و ۱۵ پلاس دارای داینامیک آیلند (Dynamic Island) خواهند بود.

این دو مدل به چیپست ۴ نانومتری A16 Bionic که در سال گذشته رونمایی شد نیز مجهز خواهند شد. اما قلب تپنده آیفون‌های ۱۵ پرو و ۱۵ پرو مکس، چیپست جدید ۳ نانومتری A17 Bionic خواهد بود.

در سال جاری، سری پرو آیفون‌های اپل می‌توانند تنها گوشی‌های هوشمند مطرحی در بازار باشند که از چیپست ساخته شده با استفاده از گره پردازش ۳ نانومتری بهره می‌برند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید