تراشه کم‌مصرف آیفون ۱۵ پرو به دستگاه خاموش هم اجازه کار کردن می‌دهد

به گفته منبعی که جزئیات این خبر را در انجمن MacRumors به اشتراک گذاشته، آیفون ۱۵ پرو و ​​پرو مکس از یک ریزپردازنده جدید بسیار کم‌مصرف استفاده خواهد کرد که به برخی از بخش‌ها مانند دکمه‌های ثابت خازنی جدید این گوشی‌ها اجازه می‌دهد حتی زمانی که گوشی خاموش است یا باتری آن تمام شده، عملکرد خود را حفظ کنند.

آیفون ۱۵ پرو

منبع این خبر همان کاربری است که سال گذشته قبل از عرضه رسمی آیفون ۱۴ پرو، جزئیات دقیقی را در مورد Dynamic Island به اشتراک گذاشت، بنابراین می‌توانیم روی قابل اعتماد بودن اطلاعات زیر حساب کنیم.

به گفته این منبع ناشناس، ریزپردازنده جدید جایگزین حالت فوق‌العاده کم‌مصرف فعلی اپل می‌شود که به آیفون اجازه می‌دهد پس از خاموش شدن یا تا ۲۴ ساعت پس از اتمام باتری آن از طریق Find My قابل ردیابی باشد. در ضمن حالت Apple Pay Express نیز تا پنج ساعت پس از تمام شدن باتری قابل استفاده است.

ظاهراً این تراشه جدید عملکردهای بلوتوث LE/Ultra Wideband و دکمه‌های ثابت گوشی – از جمله دکمه «action» که جایگزین سوئیچ قطع صدا می‌شود – را در زمانی که تلفن روشن، خاموش یا باتری آن تمام شده است، کنترل می‌کند. به گفته این افشاگر: «این ریزپردازنده در حالی که تلفن خاموش است یا باتری آن تمام شده، فوراً فشار دادن دکمه‌های خازنی، نگه‌داشتن و حتی نسخه لمس سه‌بعدی را با دکمه جدید افزایش یا کاهش صدا، دکمه action و دکمه پاور، تشخیص می‌دهد».

آیفون ۱۵ پرو قرار است خیلی جنجال به پا کند

این منبع همچنین ادعا می‌کند که ویژگی‌های جدید این تراشه کم‌مصرف در حال حاضر با و بدون فعال بودن بازخورد Taptic Engine و در حین خاموش بودن گوشی آزمایش می‌شوند.

این منبع ادعا می‌کند که یکی کارمندان اپل دو نسخه کاربردی از دکمه ولوم یکپارچه جدید را در حال آزمایش مشاهده کرده است. در یکی از این نسخه‌ها بسته به میزان نیرویی که هنگام فشار دادن دکمه ولوم به دستگاه وارد می‌شود، صدا سریعتر بالا و پایین می‌رود، و در نسخه دیگر میزان صدا با کشیدن انگشت به بالا و پایین روی این دکمه قابل تنظیم است. آنها نمی‌دانند کدام روش برای نسخه نهایی استفاده می‌شود، اما این ویژگی‌ها توسط نرم‌افزار فعال می‌شوند، بنابراین این عملکرد ممکن است برای کاربر قابل تنظیم باشد.

این افشاگر ناشناس ادعا می‌کند که منبع داخلی آنها در تیم توسعه اپل مشغول به کار است، بنابراین آنها اطلاعات بیشتری در مورد طراحی مدل‌های جدید ندارند مگر اینکه برای تکمیل ویژگی‌های فیزیکی نیاز به توسعه نرم‌افزاری باشد.

طبق شایعات قبلی، انتظار می‌رود دکمه‌های خازنی حالت ثابت منحصر به مدل‌های آیفون ۱۵ پرو باشند، در حالی که مدل‌های استاندارد آیفون ۱۵ همان مکانیزم دکمه‌های سنتی سری آیفون ۱۴ را حفظ می‌کنند. همچنین شایعه شده که آیفون ۱۵ پرو به جای سوئیچ قطع صدا، یک دکمه قابل تنظیم توسط نرم‌افزار و یک دکمه ولوم یکپارچه یا «rocker» که جایگزین دکمه‌های جداگانه افزایش یا کاهش صدا می‌شود، داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید