ویژگی SOS اضطراری آیفون 14، جان یک نفر را در آلاسکا نجات داد

Sosخانواده آیفون ۱۴ اپل دارای یک SOS اضطراری جدید از طریق ماهواره است که می‌تواند خدمات اضطراری را حتی زمانی که اتصال سلولی یا WiFi وجود ندارد احضار کند.

اکنون ما اولین نمونه ثبت شده از این ویژگی را داریم که به طور بالقوه جانی را پس از گیر افتادن شخصی در آلاسکا نجات می‌دهد.

مقامات گزارش می‌دهند که در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۲۲، حدود ساعت ۲:٠٠ بامداد، به سربازان ایالت آلاسکا اطلاع داده شد که یک مرد بالغ که از طریق ماشین برفی از نورویک به کوتزبو سفر می‌کرده، پس از سرگردان شدن، سیستم SOS اضطراری آیفون اپل را از طریق ماهواره بر روی آیفون خود فعال کرده است.

ویژگی SOS اضطراری آیفون 14، جان یک نفر را در آلاسکا نجات داد - Apple Emergency SOS chat inline.jpg.largeاین فرد بدون حادثه نجات یافت و آسیبی ندید. در ادامه این گزارش آمده است که آنها به لطف مختصات GPS ارائه شده توسط مرکز SOS اضطراری اپل توانسته‌اند فرد را پیدا کنند.

اعلامیه اپل در مورد ویژگی‌ها می‌گوید که جزئیات به یک مرکز اورژانس منتقل می‌شود و سپس در صورت لزوم به خدمات اورژانس تحویل داده می‌شود، همانگونه که در اینجا اتفاق افتاد. این ویژگی از ماهواره‌های گلوبال استار برای کمک به مکان یابی کاربران استفاده می‌کند. 

ویژگی SOS اضطراری آیفون 14، جان یک نفر را در آلاسکا نجات داد - AMF Emergency SOS via satellite fieldویژگی Emergency SOS از طریق ماهواره در تمام گوشی‌های آیفون ۱۴، آیفون ۱۴ پلاس، آیفون ۱۴ پرو و ​​آیفون ۱۴ پرو مکس در دسترس است و برای دو سال اول رایگان است، اگرچه اپل هنوز تایید نکرده است که پس از آن زمان چقدر هزینه خواهد داشت.

این ویژگی اکنون در ایالات متحده و کانادا فعال است و اواخر این ماه در فرانسه، آلمان، ایرلند و بریتانیا در دسترس خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید