ناچ دوربین گوشی آیفون 14 پرو با الگو از گوشی‌های اندرویدی!

گوشی آیفون 14 پرو

تاکنون شایعات بسیاری درباره وجود حفره دوربین برای گوشی گوشی آیفون 14 پرو منتشر شده و اگرچه تمامی گزارش‌ها را باید شایعه دانست، اما احتمال صحت داشتن آن کم نیست.

سال گذشته طراحی سری iPhone 13 مورد انتقاد طرفداران و کارشناسان قرار گرفت. زیرا تقریبا اپل هیچ تغییر اساسی ایجاد نکرد و همین امر موجب شده تا تیم طراحی شرکت کوپرتینویی به دنبال ایجاد تغییراتی برای مدل ۲۰۲۲ باشند.

تاکنون مارک گورمن و چندین تحلیلگر دیگر، گفته Jon Prosser درباره طراحی گوشی آیفون 14 پرو با دوربین حفره‌دار را تایید کردند. آنچه از شایعه و گزارش‌های مختلف برمی‌آید، اپل به دنبال درس گرفتن از شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های اندرویدی در طراحی تلفن هوشمند خود است.

موضوعی که طی سال‌های قبل اصرار اپل در حفظ سبک طراحی صفحه نمایش به خوبی گویا همه چیز است. اما برای سال ۲۰۲۲ این کمپانی سعی دارد از اصرار خود فاصله گرفته و طرحی متفاوت از قبل را برای گوشی آیفون 14 پرو به کار گیرد تا موردتوجه علاقمندان و مشتریان همیشگی قرار گیرد.

گوشی آیفون 14 پرو و مدل پرو مکس با طرح نمایشگر جدید

حفره دوربین تلفن iPhone 14 Pro الگو گرفتن اپل از اندرویدی ها را نشان می دهد

ابتدا Jon Prosser رندی منتشر کرد که در آن شاهد نمایشگر حفره دار بودیم با یک بریدگی اما بعدها تصاویر بیشتر و جدیدی منتشر شد مبنی بر وجود یک حفره کپسولی در کنار حفره دایره‌ای که اساسا طرح متفاوتی نسبت به نسل قبل با سبک ناچ محسوب می‌شود.

البته ما هیچ یک از طرح‌ها را تایید نمی‌کنیم زیرا هر یک توسط افشاگران صنعت منتشر شدند و از سوی شرکت اپل دردسترس قرار نگرفته تا مهر حقیقت را بر روی آن بزنیم. تاکنون گفته شده این طرح جدید تنها شامل نسخه‌های گوشی آیفون 14 پرو خواهد شد و دو مدل رده پایه از این ویژگی برخوردار نیستند.

اپل همیشه سعی می‌کرد تا طراحی و الگوبرداری از محصولات اندرویدی نداشته باشد اما گویی برای نسل بعدی iPhone باید چنین تصمیمی بگیرد. این روزها شرکت‌های بسیاری به طرح حفره‌ای نمایشگر روی آوردند و کمتر شرکتی را شاهد هستیم که از همان طرح ناچ قبلی استفاده کند و در صورت کاربری هم روی مدل‌های ارزان قیمت و اقتصادی تعبیه می‌شود.

شرکت کوپرتینویی با مشاهده اوضاع تصمیم گرفته تغییری را در نمایشگر نسل بعدی آیفون لحاظ کند تا بتواند نظر علاقمندان را بیش از پیش جلب نماید. سری iPhone 14 با تغییرات قابل قبولی در مقایسه با سری iPhone 13 از راه خواهند رسید و قرار نیست در جریان رونمایی شاهد ساختار کلیشه‌ای نمایشگر باشیم.

به هر حال نسل بعدی آیفون قرار نیست همانند نسل پیشین موجب ناامیدی علاقمندان و طرفداران اپل شود. در این سری شاهد چهار مدل استاندارد، مکس، پرو و پرو مکس خواهیم بود و طرح جدید گفته شده روی مدل پرو و پرو مکس اعمال خواهد شد.

بنابراین مدل‌های ارزان‌تر همچنان ناچ را حفظ خواهند کرد و شاید ناچ کوچک‌تری پیدا کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید