آیفون 14 پرو از نظر عملکرد بهتر از سامسونگ گلکسی اس 23 اولترا است!

آیفون 14 پرو از نظر عملکرد بهتر از سامسونگ گلکسی اس 23 اولترا است! - apple iphone 14 pro outperforms samsung galaxy s23 ultra in performanceسری گلکسی اس 23 سامسونگ اخیرا در رویداد آنپکد رونمایی شد. بی شک چشمگیرترین مدل در میان آنها گلکسی اس 23 اولترا بود. این گوشی با عملکرد و قابلیت‌های متمایز خود، حق پرچمدار بودن در بین گوشی‌های اندرویدی را نیز به دست آورده است. بنابراین، آیا گلکسی اس 23 اولترا با فرض بهترین گوشی اندرویدی موجود، می‌تواند رقیب آیفون 14 پرو باشد؟

گلکسی اس 23 اولترا از یک تراشه سفارشی اسنپدراگون ۸ نسل ۲ اورکلاک شده استفاده می‌کند که با همکاری کوالکام و سامسونگ توسعه یافته است. علاوه بر این، با توجه به اندازه گوشی، سیستم خنک کننده قوی‌تری دارد. با این حال، با وجود جدیدتر بودن و داشتن این ویژگی‌ها، گلکسی اس 23 اولترا نمی‌تواند آیفون 14 پرو را شکست دهد. با توجه به تست Geekbench CompareDial (با فرض Geekbench 5)، آیفون 14 پرو ۲۱.۰۲ درصد بهتر از گلکسی اس 23 اولترا عمل کرد.

در تست عملکرد تک هسته‌ای، آیفون 14 پرو امتیاز ۱۸۷۴ را دریافت کرد در حالی که گلکسی اس 23 اولترا تنها امتیاز ۱۴۸۰ را دریافت کرد. آیفون 14 پرو ۲۱.۰۲ درصد بهتر از گلکسی اس 23 اولترا بود. با این حال، وقتی نوبت به تست‌های چند هسته‌ای رسید، این فاصله به ۱۴.۸۶ درصد کاهش یافت. آیفون 14 پرو با امتیاز ۵۳۸۴ همچنان برتری خود را حفظ کرد در حالی که گلکسی اس 23 اولترا امتیاز ۴۵۸۴ را دریافت کرد. جالب اینجاست که از نظر عملکرد تک هسته‌ای، آیفون 14 با A15 Bionic قدیمی‌تر و پردازنده گرافیکی 5 هسته‌ای از گلکسی اس 23 اولترا بهتر عمل می‌کند.آیفون 14 پرو

همچنین نتایج، مشابه آزمایش سال گذشته است که انجام شد و آیفون 13 که همراه با A15 عرضه شد، امتیازات بهتری نسبت به گلکسی اس 22 دریافت کرد. با توجه به امتیاز تک هسته‌ای، آیفون 13 عملکرد بهتری نسبت به سری S23 دارد. با این حال، این آزمایش‌ها به این معنی نیست که یک دستگاه لزوما از دیگری بدتر است.

تجربه کاربری از دستگاه بسیار مهم‌تر از آزمایش مصنوعی هستند. در پایان، چه آیفون 14 پرو یا سامسونگ گلکسی اس 23 اولترا را انتخاب کنید، هر دو گوشی گزینه‌های بسیار خوبی هستند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید