افزایش قیمت آیفون 14 از سوی اپل!

iphone

با افزایش قیمت همه چیز از سوخت گرفته تا خواربار، افزایش قیمت آیفون‌های ۲۰۲۲ که همان سری آیفون 14 هستند، طبیعی است. گفته می‌شود که محدوده قیمت آیفون 14 گران‌تر از آیفون 13 خواهد بود.

هم اکنون خانواده آیفون ۱۳ شامل آیفون ۱۳ مینی (۵.۴ اینچی) با قیمت ۶۹۹ دلار، آیفون۱۳ (۶.۱ اینچی) با قیمت ۷۹۹ دلار، آیفون ۱۳ پرو (۶.۱ اینچی) با قیمت پایه ۹۹۹ دلاری و در نهایت آیفون ۱۳ پرو مکس (۶.۷ اینچی) که با قیمت ۱۰۹۹ دلار به فروش می‌رسد. متاسفانه ترکیب امسال می‌تواند بسیار متفاوت به نظر برسد؛ چرا که برای شروع، ظاهراً مدل مینی با آیفون ۱۴ مکس ۶.۷ اینچی جایگزین خواهد شد و همچنین تمایز بیشتری بین مدل‌های استاندارد و مدل‌های حرفه‌ای وجود خواهد داشت.

شایعه شده است که تنها آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس به تراشه جدید A16 Bionic مجهز خواهند بود. گزارش‌ها هم حاکی از آن است که ساخت تراشه به یک تجارت پرهزینه تبدیل شده  و برخی از تامین کنندگان اپل در حال برنامه‌ریزی هستند که این هزینه را به غول کوپرتینویی منتقل کنند.

iphone 14

طبق گزارش قبلی، این می‌تواند دلیلی باشد که اپل تراشه جدید را برای حرفه‌ای‌ها یعنی تنها آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس رزرو کرده است. چرا که به این ترتیب این شرکت می‌تواند بدون فشار آوردن به خریداران، افزایش قیمت آیفون 14 را تحمل کند. همچنین اینتل جدید هم گفته است که خریداران آیفون ۱۴ باید برای افزایش قیمت آماده باشند.

دن ایوز از شرکت Wedbush Securities در گفتگو با روزنامه بریتانیایی The Sun گفت که “افزایش قیمت ۱۰۰ دلاری برای آیفون ۱۴ در راه است.” ایوز در ادامه گفت که قیمت‌ها در سراسر زنجیره تامین افزایش یافته و اپل ممکن است افزایش قیمتی زیادی را برای سری آیفون  ۱۴ در نظر بگیرد. البته که بازهم باید منتظر ماند و دید که اپل چه تصمیمی می‌گیرد. همچنین بن وود از CCS Insight معتقد است که اگرچه افزایش هزینه‌های تولید و قطعات ممکن است افزایش قیمت آیفون 14 را به میان بیاورد، ولی اپل ممکن است به دلیل افزایش هزینه‌های زندگی، قیمت‌های گوشی خود را آنچنان بالا نبرد.

طراحی ایفون 14با خارج شدن مینی از میدان، قیمت شروع محدوده به طور پیش فرض به ۷۹۹ دلار افزایش می‌یابد. با اضافه کردن ۱۰۰ دلار دیگر، قیمت آن به ۸۹۹ دلار می‌رسد که این موضوع می‌تواند شانس تبدیل شدن آیفون ۱۴ را به بهترین گوشی سال ۲۰۲۲، با توجه به گزینه‌های دیگر مانند گوگل و سامسونگ بسیار مقرون به صرفه‌تر کند.

اپل در مورد قیمت آیفون 14 با تصمیمات سختی مواجه است و شکی نیست که هزینه‌های تولید و قطعات برای همه سازندگان لوازم الکترونیکی مصرفی همچنان در حال افزایش است و در مورد بریتانیا هم نرخ ارز نیز یک عامل مهم است. این عناصر نشان می‌دهد که شاید افزایش قیمت ضروری باشد و از طرف دیگر، ممکن است که اپل، قیمت آیفون 14 را ثابت نگه داشته و فقط قیمت گوشی‌های حرفه‌ای خود را بالا ببرد. یک شایعه قبلاً گفته بود که قیمت آیفون 14 پرو ۱۰۹۹ دلار و پرو مکس ۱۱۹۹ دلار خواهد بود که البته این شایعه فقط در حد همان حرف باقی ماند.

آیا افزایش قیمت آیفون 14، ویژگی‌های بارزی را همراه دارد یا خیر؟

افزایش قیمت آیفون 14

با توجه به اینکه احتمالاً طراحی دوربین‌های عقب ایفون ۱۴ مانند همان مدل‌های قبلی خود باشند، مصرف‌کنندگان هم احتمالاً مایل به پرداخت قیمت‌های بالاتر برای مدل‌های استاندارد نخواهند بود. تنها پیشرفت قابل توجه آیفون ۱۴ و ۱۴ مکس می‌تواند دوربین سلفی بهبود یافته و یا امکان دریافت قابلیت‌های پیام‌رسانی ماهواره‌ای باشد. همچنین گفته شده است که مدل حرفه‌ای این گوشی‌ها، یک دوربین عقب جدید ۴۸ مگاپیکسل و یک طراحی جدید در بالای SoC جدید فوق الذکر دارند. انتظار می‌رود اپل گوشی‌های جدید خود را در روز سه‌شنبه ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) در کنار اپل واچ ۸ معرفی کند.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید