آیا داشتن حافظه 2 ترابایتی برای سری آیفون 14 از گزینه‌های خرید خواهد بود؟

سری آیفون 14طبق اعلام برخی از کاربران و شایعاتی که به تازگی درباره سری آیفون 14 منتشر شده، ظاهرا قرار است تا شاهد اولین پرچمداران اپل در سال ۲۰۲۲ باشیم که از گزینه حافظه ۲ ترابایتی پشتیبانی می‌کنند!

به نقل از GSM Arena، در حال حاضر به تازگی شاهد معرفی آیفون 13 به عنوان پرچمداران سال ۲۰۲۱ اپل بوده‌ایم، اما چنان که پیداست، شایعات سری آیفون 14 تازه شروع شده‌اند! این شایعه‌ها درباره موارد بسیاری هستند که اگر درست باشند، ظاهرا اپل بالاخره یک گام بزرگ بعد از آیفون 13 را برخواهد داشت. به هر حال مدل‌های آیفون 13 جدای از عمر باتری بهتر و پردازنده A15، پیشرفت آنچنانی را نسبت به سال گذشته نداشتند و شاید تنها چیزی که به چشم کاربران جذاب بوده، نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز روی مدل‌های Pro و Pro Max باشد.

با این حال وقتی که پای آیفون 14 در میان باشد، شایعه‌ها و حتی آنالیزهایی که جناب مینگ چی کو، آنالیزور معروف محصولات اپل ارائه داده است، همگی به یک پیشرفت بزرگ اشاره می‌کنند. پردازنده این دستگاه از نوع ۳ نانومتری خواهد بود، مدل پایه نرخ تازه‌سازی تصویر ۱۲۰ هرتز دارد، و از همه مهم‌تر، نسخه ۲ ترابایتی برای اولین بار برای پرچمداران اپل معرفی می‌شود که عملا آیفون 14 را به تغییر نسل می‌رساند! این در حالی است که امسال نیز مدل‌های پرو و پرو مکس آیفون 13 نسبت به سال گذشته دارای حافظه داخلی دو برابر، یعنی از ۵۱۲ به ۱ ترابایت بودند و اینکه سال آینده این مقدار باز هم دوبرابر شود، دور از انتظار نیست.

دلیل این ارتقا در حافظه داخلی سری آیفون 14 چیست؟

سری آیفون 14دلیل این مورد بسیار جالب است و شاید هرگز فکرش را هم نکرده باشید؛ اما مسئله دوربین و کیفیت بالای آن مهم‌ترین قابلیتی خواهد بود که به حافظه بیشتر نیاز خواهد داشت. امسال حافظه از ۵۱۲ به ۱ ترابایت برای مدل‌های پرو و پرو مکس ارتقا پیدا کرد، اما اگر شما از این حافظه مقدار ۲۵۶ گیگابایت حافظه خالی نداشته باشید، نمی‌توانید در حالت ProRes که بیشترین حد از وضوح تصویر را می‌رساند با کیفیت 4K و نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه فیلمبرداری کنید. به همین دلیل است که دیگر مدل‌های سری دارای این ویژگی نیستند و شما با آن‌ها تنها می‌توانید ویدیوهای با کیفیت ۱۰۸۰ در نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه را ثبت کنید.

با این حساب، به نظر می‌رسد که در سال آینده سری آیفون 14 دارای حافظه داخلی بزرگ‌تری خواهند بود که دو مدل پرو و پرو مکس را به ۲ ترابایت و مدل پایه را از ۵۱۲ امسال به ۱ ترابایت خواهد رساند. همچنین گفته می‌شود که مدل مینی از خانواده سال ۲۰۲۲ پرچمداران اپل حذف می‌شود، اما اگر چنین اتفاقی رخ ندهد باید شاهد نسخه ۱ ترابایتی پرچمدار کوچک اپل نیز باشیم.

در آخر لازم به ذکر است که باید این خبر درباره سری آیفون 14 را تنها در حد یک شایعه و اطلاعات لو رفته بدانید و فعلا تا چند ماه آینده چیزی را جدی نگیرید. به هر حال ما یک سال تا عرضه پرچمداران ۲۰۲۲ اپل فاصله داریم و در این مدت هزاران بار احتمال دارد که تیم طراحی اپل نقشه خود را عوض کرده و قابلیت‌های متفاوتی را برای گوشی‌های جدید در نظر بگیرند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید