گوشی iPhone 13 پرفروش‌ترین تلفن هوشمند سه ماهه نخست 2022

گوشی iPhone 13 پرفروش‌ترین تلفن هوشمند سه ماهه نخست 2022

فرانسیسکو جرونیمو، تحلیلگر IDC گزارش می‌دهد که گوشی iPhone 13 با وجود مشکلات عمده عرضه، پرفروش‌ترین گوشی هوشمند جهان در سه ماهه اول سال جاری بوده است.

IDC تعداد کل دستگاه‌های فروخته شده و همچنین سهم بازار گوشی‌ها را مشخص نکرد. این شرکت یادآور شد که iPhone 12 و 11 به ترتیب پرفروش‌ترین گوشی‌های سال 2021 و 2020 بودند، بنابراین انتظار می‌رفت که iPhone 13 نیز عملکرد مشابهی داشته باشد. iPhone 13 با قیمت 800 دلار در ایالات متحده به فروش رسیده و دارای تراشه اپل A15 Bionic، سیستم دوربین دوگانه، صفحه نمایش ۶.۱ اینچی ناچ و سیستم عامل iOS 15 است.

iPhone 13 پرو مکس ۶.۷ اینچی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ جایگاه دوم را به خود اختصاص داد و این نشان می‌دهد که مردم بیشتر از آن مایلند برای نمایشگر بزرگ‌تر، دوربین بهتر و عمر باتری بیشتر هزینه بیشتری بپردازند.

گوشی iPhone 13 و محبوبیتی در فروش

گوشی iPhone 13 پرفروش‌ترین تلفن هوشمند سه ماهه نخست 2022

iPhone 13 پرو ۶.۱ اینچی جایگاه چهارم را به خود اختصاص داد، در حالی که iPhone 13 مینی کوچک ۵.۴ اینچی نتوانست به پنج رتبه برتر برسد. البته مدل مینی چندان محبوبیتی نداشته و همین امر موجب شده تا سال جاری مدل مینی از فهرست حذف شود. در مجموع، خانواده iPhone 13 در سه ماه اول سال 2022، بیش از ۸۴ درصد از کل درآمد آیفون را به خود اختصاص داده است. تحلیلگران بر این باورند که iPhone 14 می‌تواند حتی موفق‌تر عمل کند.

دو آیفون 6.1 اینچی اپل در سه ماهه گذشته در بین پنج آیفون برتر قرار گرفتند. اما شاید مهمتر این واقعیت باشد که مدل 6.7 اینچی اپل پرو نسبت به نسخه ۶.۱ اینچی فروش بیشتری دارد. بنابراین نسل بعدی iPhone 14 مکس ۶.۷ اینچی می‌تواند یک مدل بسیار سودآور برای اپل باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید