اخبار جدید از آیفون ۱۳ خبر فوق العاده‌ای برای طرفداران اپل است

آیفون ۱۳یک سری از گزارش‌های جدید اعلام کرده، در اوایل هفته جاری چندین شرکت در زنجیره تامین آیفون اپل، ساخت قطعات سری آیفون ۱۳ را آغاز کرده‌اند. در میان آنها تراشه ساز معروف TSMC وجود دارد که تراشه‌های سری A و M را برای آیفون، آیپد و مک تولید می‌کند.

به نظر می‌رسد این گزارش‌ها حاکی از آن است که اپل به دنبال معرفی به موقع گوشی‌های آیفون ۱۳ در سال جاری با وجود بیماری همه گیری و کمبود تراشه است. با این حال، گزارش‌ها می‌گویند هیچ تضمینی وجود ندارد که اپل گوشی‌های آیفون ۱۳ را در بازه زمانی معمول ماه سپتامبر (شهریور) معرفی کند. اپل اواسط ماه اکتبر(مهر)، حدود یک ماه دیرتر از حد معمول، از گوشی های آیفون ۱۲ رونمایی کرد و این گوشی چند ماه بعد با دو موج به فروشگاه‌ها وارد شدند. مسائل مربوط به تولید و تأخیر در سفر دلایلی است که گفته می‌شود، اپل را مجبور کرده تا زمان معرفی و تاریخ عرضه آیفون ۱۲ خود را به تعویق بیندازد.

گزارش جدیدی از کره می‌گوید که سامسونگ و ال جی به طور مستقل تولید یک جز اصلی را که در تمام مدل‌های آیفون ۱۳، مانند صفحه OLED یافت می‌شود را آغاز کرده‌اند. اما طبق گزارشات، این سامسونگ است که وظیفه دارد، هیجان انگیزترین بخش آیفون ۱۳ را در سال جاری بسازد و طبق گزارشات، این شرکت اکنون ساخت این بخش مهم را برای اپل آغاز کرده‌است. این نشانه بزرگی است که iPhone 13 در سپتامبر سال جاری (شهریور) به موقع عرضه می‌شود و قطعا این خبری است که منتظر شنیدن آن بودیم.

گوشی‌های iPhone 13 تقریبا مشابه مدل‌های فعلی آیفون ۱۲ خواهند بود. ما در حال بررسی ابعاد و ارتفاع یکسانی برای همه مدل های آیفون ۱۳ در مقایسه با مدل‌های قبلی خود هستیم، اما نسخه‌های جدید کمی ضخیم‌تر خواهند بود. بریدگی باریک‌تر و ماژول‌های دوربین عقب فضای بیشتری را اشغال می‌کنند، زیرا شایعات حاکی از سنسور بزرگتر و تغییر سنسور در iPhone 12 Pro Max  است.

آیفون ۱۳ دارای چه ویژگی‌هایی است؟

اخبار جدید از آیفون ۱۳ خبر فوق العاده‌ای برای طرفداران اپل است - ritx9zUhQgUJ7fVo4DxNUK 1200 80هر چهار گوشی iPhone 13 مانند گوشی‌های قبلی خود دارای پنل OLED خواهند بود. این‌ها اجزایی است که سامسونگ و ال جی زودتر از معمول ساخت آنها را آغاز کرده‌اند. اما سامسونگ صفحه‌های OLED را در داخل مدل های iPhone 13 Pro تولید خواهد کرد که از نرخ تازه سازی پویا تا ۱۲۰ هرتز پشتیبانی می‌کنند.

مدت‌ها است که شایعه می‌شود اپل فناوری 120MHz ProMotion را که در iPad Pro استفاده می‌کند به آیفون خواهد آورد، زیرا اکثر پرچمداران اندرویدی از نمایشگرهای با نرخ تازه سازی بالا برخوردار هستند. قرار بود برخی از مدل های آیفون ۱۲ از نمایشگرهای ۱۲۰ هرتزی بهره مند شوند، اما اپل این ویژگی را کنار زد زیرا این صفحه نمایش انرژی زیادی مصرف می‌کرد. حداقل این چیزی است که در شایعات سال گذشته گفته شد.

شایعات امسال می‌گوید iPhone 13 پرو و ​​پرو مکس از پنل‌های LTPO OLED برخوردار خواهندبود که از نرخ تازه سازی پویا پشتیبانی می‌کنند. این بدان معنا است که میزان تازه سازی بسته به آنچه در صفحه نمایش گفته می‌شود برای حفظ عمر باتری متفاوت خواهد بود. وب سایت کره‌ای The Elec ، گزارش داد سامسونگ و ال جی تولید آیفون 13 OLED را آغاز کرده‌اند، همچنین به صفحه‌های LTPO اشاره می‌کند:

سامسونگ تنها تأمین کننده پنل‌های OLED film transistor نازک (TFT) با لایه نازک اکسید پلی کریستال (LTPO) با درجه حرارت پایین است که از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز پشتیبانی می‌کند. اپل قصد دارد از LTPO TFT OLED برای دو مدل رده بالا استفاده کند. LG Display برای دو مدل رده پایین صفحه سیلیکون پلی کریستالی دمای پایین (LTPS) TFT OLED را عرضه خواهد کرد.

این گزارش می‌گوید سامسونگ بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیون پانل OLED را برای مدل‌هایی از جمله آیفون ۱۲، آیفون ۱۳ و سایر مدل‌ها به اپل ارائه می‌دهد. ال جی تا ۵۰ میلیون پنل OLED در اختیار اپل قرار خواهد داد. در این گزارش اشاره شده که تولید یک ماه زودتر از آیفون ۱۲ سال گذشته به سفارش اپل و سامسونگ و ال جی آغاز شده‌است. منابعی که گفته می‌شود با این موضوع آشنا هستند به روزنامه کره‌ای گفتند که اپل با ایمن سازی اجزای اصلی اکنون به دنبال جلوگیری از تأخیر در عرضه آیفون جدید است.

تاخیر یا عدم تأخیر، آیفون ۱۲ در مقایسه با پرچمداران اندروید تاکنون فروش فوق العاده خوبی داشته‌‎است. این فروش به رغم تأثیر همه گیری در فروش گوشی‌های هوشمند است. همچنین انتظار می‌رود آیفون ۱۳ در اواخر سال جاری تقاضای زیادی را به دنبال داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید