احتمال معرفی iPhone 13 Mini با وجود فروش ضعیف نسخه‌ قبل

با وجود اینکه گوشی iPhone 12 Mini در حال حاضر فروش خوبی را تجربه نمی‌کند اما اپل قصد دارد گوشی iPhone 13 Mini را نیز در سال پیش رو معرفی کند. اپل در سال گذشته اولین گوشی مینی خود را با نام آیفون 12 Mini از سری آیفون ۱۲ عرضه کرد. با توجه به اینکه این گوشی برای سال ۲۰۲۱ بسیار کوچک محسوب می‌شد، اما تمام خصوصیت‌های یک گوشی پرچم‌دار را دارا بود. حالا بنابر گزارش‌ها اپل قصد معرفی iPhone 13 Mini را نیز دارد. 

با وجود فروش ضعیف نسخه قبلی اپل همچنان به دنبال عرضه iPhone 13 Mini است

با توجه به گزارش‌های Jon Prosser و به نقل از Gizmochina، اپل قصد دارد که گوشی جدیدی را با اندازه iPhone 12 Mini عرضه کند، اما شایعه‌ها حاکی از آن است که سری پرچم‌دار جدید اپل، iPhone 12s نام خواهد داشت. به هر حال اپل قصد دارد این گوشی را تا پایان سال ۲۰۲۱ عرضه کند و این احتمال وجود دارد که به جز مشخصات سختافزاری، اپل تغییرات ظاهری را نیز در این گوشی به وجود بیاورد.

همان‌طور که می‌دانید در زمان معرفی گوشی iPhone 12 Mini، اپل ادعا کرد که این گوشی به قدرتمندترین و پرفروش‌ترین گوشی جهان تبدیل خواهد شد. اپل توانست با استفاده از پردازنده قدرتمند (A14) استفاده شده در سری آیفون ۱۲، این گوشی را به قدرتمندترین گوشی کوچک جهان تبدیل کند، اما با توجه به نیاز کاربران مانند استفاده از گوشی هوشمند برای مشاهده محتوا‌های ویدیویی (شبکه‌های اجتماعی) و همچنین اجرای بازی‌ها، این گوشی جوابگوی نیاز کاربران نبوده و صفحه نمایش ۵.۴ اینچی برای کاربران بسیار کوچک است.

نظر سنجی‌های اخیر نشان داده است که اکثر کاربران از گوشی‌هایی با نمایشگر بزرگ‌تر از ۶ اینچ (مانند آیفون۱۲) استفاده می‌کنند و همین موضوع دلیل فروش بسیار پایین پرچم‌دار کوچک اپل است.

معرفی iPhone 13 Mini

به تازگی گزارش‌هایی از شرکت اپل منتشر شده است و گفته می‌شود که اپل تولید گوشی iPhone 12 Mini را متوقف کرده و دلیل آن هم این است که این شرکت به تعداد کافی گوشی iPhone 12 Mini برای کل سال ۲۰۲۱ تولید کرده است، این بدان معنی است که پیش‌بینی اپل درباره فروش این گوشی اشتباه بوده است.

آیفون 12 مینی

این احتمال وجود دارد که اپل نسخه جایگزین گوشی iPhone SE را عرضه کند و با توجه به شایعه‌ها این گوشی دارای قیمت رقابتی با پرچم‌دار کوچک اپل خواهد بود.

این بدان معنی نیست که اپل خط تولید iPhone SE را متوقف خواهد کرد، بلکه یک گوشی جدید با نام احتمالی iPhone SE Plus نیز به خط تولید خود اضافه خواهد کرد. با توجه به برخی از گزارش‌ها، گوشی iPhone SE Plus اپل از نظر اندازه با گوشی iPhone 8 Plus یکسان خواهد بود.

گوشی iPhone 12 Mini تنها ۵ درصد از کل فروش گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص داده و این درصد بسیار کم است، با این وجود اپل به دنبال عرضه گوشی جدید کوچکی در سال پیش رو است. باید دید این گوشی iPhone 13 Mini خواهد بود یا گوشی جدیدی از خانواده‌ی iPhone 12s.