اپل و شرکت Corning از قاب نانوکریستالی سرامیکی آیفون رونمایی کردند!

اپل و شرکت Corning از قاب نانوکریستالی سرامیکی آیفون رونمایی کردند! طی روزهای گذشته تبلیغ جدیدی از اپل برای سری آیفون ۱۳ منتشر شده که بر بهبود عمر باتری در جدیدترین و بهترین مدل‌های آیفون دلالت داشت. اکنون اپل تبلیغ دیگری را منتشر کرده است که قاب سرامیکی جدیدش را معرفی می‌کند.

به گفته اپل، شرکت شیشه‌سازی Corning، نانوکریستال‌های سرامیکی را در شیشه تعبیه می‌کند تا آن را از سایر گوشی‌های هوشمندی که برای قاب پشت از شیشه استفاده می‌کنند، سخت‌تر کند. تبلیغ جدید آیفون ۱۳ اپل نشان می‌دهد که این گوشی به لطف محافظ سرامیکی Corning “مقاوم در برابر کودکان نوپا” است.

زمان این ویدیو ۳۸ ثانیه است و “Run Baby Run” نام دارد، با کودک نوپایی شروع می‌شود که یک آیفون را از روی میز پیدا می‌کند و بلافاصله بعد از مدتی کوتاه آن را روی زمین می‌اندازد؛ در حالی که آهنگ “Chitty Bang” از Leikeli47 در پس‌زمینه این ویدئو شنیده می‌شود، کودک نوپا را می‌بینیم که با آیفون در دست در حال دویدن است و تلفن به اشیاء مختلف از جمله پیانو کوبیده می‌شود، در سینک پرتاب می‌شود و برای چکش زدن تعدادی بلوک پلاستیکی استفاده می‌شود.

در نهایت، کودک نوپا گوشی را بالا گرفته و روی زمین چوبی می‌اندازد، مادر از پشت می‌آید تا آیفون را بردارد، نگاهی به صفحه می‌اندازد و آن را در جیبش می‌گذارد. در آگهی، متن resistant toddler (مقاوم در برابر کودکان نوپا) و به دنبال آن برچسب نمادین اپل “Relax it’s iphone” آمده است.

 

تاریخچه همکاری Corning و اپل روی شیشه گوریلا گلس OG

اپل از شرکت Corning پرسید که آیا می‌تواند شیشه نازک محکمی برای آیفون بسازد و نتیجه این سوال باعث همکاری Corning و اپل شد که بر روی شیشه محافظ کار کردند که قدمت آن به آیفون اصلی باز می‌گردد.

اپل و شرکت Corning از قاب نانوکریستالی سرامیکی آیفون رونمایی کردند! - gorilla glass victusتا سال ۲۰۱۰، اولین نسخه گوریلا گلس بر روی ۲۰ درصد از تلفن‌های همراه (حدود ۲۰۰ میلیون دستگاه) در سراسر جهان یافت شد. در سال ۲٠۱۲، شرکت Corning یک نسخه دیگر به نام Gorilla Glass 2 را معرفی کرد، این نسخه ۲۰% نازک‌تر از نسخه اصلی بود.

تا اکتبر ۲۰۱۲، تعداد دستگاه‌های تلفن همراه که به گوریلا گلس مجهز شده بودند، یک میلیارد بود. در نمایشگاه Consumer Electronics در سال ۲۰۱۳، کورنینگ نسخه سوم گوریلا گلس را معرفی کرد که به گفته کورنینگ سه برابر نسخه قبلی مقاومت در برابر خراش داشت؛ همچنین گفته شد که در برابر خراش‌های عمیقی که می‌تواند به شیشه آسیب وارد کند، محکم‌تر است.

Corning در پایان سال ۲۰۱۴، گوریلا گلس ۴ را معرفی کرد که باریک‌تر از گوریلا گلس ۳ بود و در عین حال محافظتی مشابه نسخه قبلی داشت. گوریلا گلس ۵ برای محافظت در برابر سقوط طراحی شده بود و در سال ۲۰۱۶ برای گلکسی نوت ۷ سامسونگ عرضه شد.

جدیدترین شیشه محافظ Gorilla Glass Victus کورنینگ

امکان شکسته شدن ابزارهای پوشیدنی نیز وجود دارد، بنابراین برای ساعت‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های مشابه، گوریلا گلس +SR ساخته شد. کورنینگ در مقایسه این محصول با سنگ یاقوت کبود (سفایر) گفت که +Glass SR مقاومت بیشتری در برابر خراشیدگی نسبت به مواد پوششی جایگزین دارد و همچنین برای دستگاه تولید شده توسط سامسونگ –ساعت هوشمند Gear S3– در سال ۲٠۱۶ عرضه شد.

اپل و شرکت Corning از قاب نانوکریستالی سرامیکی آیفون رونمایی کردند! - corning gorilla glass sr plus for wearables

در نهایت، گوریلا گلس +SR با گوریلا گلس +DX جایگزین شد و اولین بار در سال ۲۰۱۸ بر روی سامسونگ گلکسی واچ استفاده شد. سال بعد، سامسونگ گلکسی S10 اولین گوشی هوشمندی بود که از گوریلا گلس ۶ استفاده کرد و مقاومت آن در برابر خراش و سقوط از ارتفاعات بلند با نسخه قبلی مطابقت داشت.

گوریلا گلس ویکتوس برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ در سامسونگ گلکسی اس نوت ۲۰ اولترا استفاده شد. گوریلا گلس ۶ با دو برابر مقاومت در برابر خراش، در گوگل پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو استفاده شده است. آیس یونیورس -کارشناس اطلاعات- اخیراً توییتی منتشر کرده است که در آن گفته شده است که هر سه نسخه از سری گلکسی S22 نیز با گوریلا گلس ویکتوس پوشانده خواهند شد.

اپل و شرکت Corning از قاب نانوکریستالی سرامیکی آیفون رونمایی کردند! - Gorilla Glass Victus 3گوریلا گلس ویکتوس می‌تواند از سقوط از ارتفاع ۶.۵ فوتی بر روی سطوح ناهموار و سخت جان سالم به در ببرد. گوریلا گلس ۶ می‌تواند تا ۱۵ بار سقوط و هر کدام ۱ متر (۳.۳۶ اینچ) دوام بیاورد، در حالی که Victus می‌تواند تا ۲۰ بار سقوط و هر کدام ۱ متر دوام بیاورد.

قاب سرامیکی Corning که در مدل‌های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ استفاده می‌شود، می‌تواند از این مدل‌های آیفون چهار برابر بیشتر از گوشی‌های آیفون قبلی محافظت می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید