باتری آیفون 13 یکی دیگر از نقطه ضعف‌های پرچمداران اپل را برطرف می‌کند

باتری آیفون 13طبق گزارش‌های اخیر از روند ساخت پرچمداران ۲۰۲۱ اپل، به نظر می‌‌رسد که باتری آیفون 13 و در کل مدل‌های مختلف آن، به مراتب بزرگ‌تر از آیفون 12 خواهد بود.

به نقل از GSM Arena، کاربران گوشی‌های آیفون معمولا پس از خرید پرچمداران سری‌های مختلف این محصول، به سراغ خرید یک پاوربانک برای استفاده روزمره نیز خواهند رفت! دلیل این مورد نیز ظرفیت کوچکی است که برای باتری‌های این دستگاه‌ها در نظر گرفته می‌شود‌. همچنین نکته قابل توجه اینجاست که باتری دستگاه‌های آیفون همیشه در ابتدا عملکرد نسبتا خوبی را دارند، اما رفته رفته و با گذشت مدتی نزدیک به ۱ سال، دیگر نمی‌توان مثل سابق روی آن‌ها حساب کرد؛ یا حداقل برای یک کاربر عادی چنین خواهد بود.

این در حالی است که ظاهرا سال ۲۰۲۱ بالاخره اپل تصمیم گرفته تا میزان ظرفیت باتری پرچمداران خود را مقداری ارتقا دهد تا این مورد بهبود یابد.

ظرفیت باتری آیفون 13 و مدل‌های مختلف آن

باتری آیفون 13همانطور که پیش‌تر نیز توسط آنالیزورها اعلام شده بود، امسال هم شاهد معرفی خانواده جدید اپل با چهار دستگاه خواهیم بود که به ترتیب مدل‌های مینی، پایه، پرو و پرو مکس نام دارند. با این وجود در گزارش‌های جدید اضافه شده که باتری آیفون 13 در هرکدام از مدل‌های نام برده، به ترتیب ۲,۴۰۶ میلی‌آمپر برای مینی، ۳,۰۹۵ برای مدل‌های پایه و پرو، و در نهایت ۴,۳۵۲ میلی‌آمپر برای مدل پرو مکس خواهد بود. این در حالی است که باتری پرچمداران خانواده آیفون 12 به ترتیب ۲,۲۲۷ میلی‌آمپر برای مدل مینی، ۲,۸۱۵ میلی‌آمپر برای مدل پایه و پرو، و در آخر نیز ۳,۶۸۷ میلی‌آمپر برای مدل پرو مکس بوده است.

با این آمار و ارقام، می‌توان گفت که بزرگ‌ترین اختلاف پیشرفت در سایز متعلق به مدل باتری آیفون 13 پرو مکس است که حدودا ۱۸ درصد ظرفیت آن نسبت به محصول سال گذشته افزایش یافته است. پس از آن نیز نوبت به مدل‌های پرو و پایه می‌رسد که هرکدام ۱۰ د صد بیشتر شده و در آخر هم مدل مینی ۸ درصد از آیفون کوچک در خانواده ۲۰۲۰ آیفون، باتری بزرگ‌تری دارد.

به هر حال مدل‌های آیفون 12 در زمینه ذخیره باتری و ارائه طول عمر مداوم آن عملکرد نسبتا خوبی را ارائه داده بودند، اما هرقدر که اپل در ساخت و طراحی محصولات خود جلو می‌رود، ظاهرا نقطه ضعف‌های آن نیز یکی پس از دیگری در حال جبران هستند؛ مانند داشتن پنل نمایشگر با پشتیبانی از نرخ تازه‌سازی تصویر ۱۲۰ هرتز که باید آن را به عنوان یک استاندارد کلی، در آیفون 12 پرو و پرو مکس مشاهده می‌کردیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید