هر آنچه از سری گوشی اپل آیفون 13 باید بدانید

 اپل آیفون 13 تا رویداد ۱۴ سپتامبر اپل و رونمایی سری گوشی اپل آیفون 13 فاصله چندان باقی نمانده و این شرکت کوپرتینویی می‌خواهد در جریان رویداد آنلاین خود، از نسل جدید آیفون رونمایی به عمل آورد. قطعا با رویداد هیجان انگیز رو به رو هستیم و این کمپانی هم می‌خواهد محصولات مورد انتظار طرفداران را رونمایی کند.

برخلاف سال گذشته، امسال رویداد سپتامبر کاملا به اپل آیفون 13 اختصاص خواهد داشت و قرار نیست محصول دیگری توسط اپل معرفی شود. خانواده چهار نفره‌ای که شامل مدل آیفون ۱۳ ، آیفون ۱۳ مینی، آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس خواهد شد.

سری گوشی اپل آیفون 13 کوچک‌تر از همیشه

هرآنچه تا به امروز درباره آیفون ۱۳ می‌دانیم

براساس گزارش‌های دریافت شده، نسخه مینی نمایشگر ۵.۴ اینچی دارد و دو مدل آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ با صفحه نمایش ۶.۱ اینچی راهی بازار خواهند شد. البته بزرگ‌ترین نسخه آیفون ۱۳ پرو مکس خواهد بود که نمایشگر ۶.۷ اینچی برای آن در نظر گرفته شده است.

برخلاف مدل سال گذشته آیفون ۱۲ پرو، مدل سال جاری نمایشگر کوچک‌تر دارد و بی شک انتخاب این گزینه ایده‌آل خواهد بود، زیرا از یک سو نمایشگر آن سایز مناسبی پیدا خواهد کرد و بزرگ نیست، در سوی دیگر هم مشخصات کلیدی بهتری را در نسخه پرو برخلاف نسخه‌ی غیرپرو شاهد خواهیم بود.

سری گوشی آیفون۱۳ این بار می‌آیند تا کاستی نسل قبل را جبران کنند. درباره پیکربندی و گزینه‌های رنگی این سری، شایعه‌های بسیار منتشر شد. اپل برای مدل آیفون ۱۳ مینی و استاندارد، رنگ آبی، بنفش، مشکی، قرمز، صورتی و سفید در نظر می‌گیرد. مدل‌های پرو هم با گزینه رنگی برنز، مشکی، طلایی و نقره‌ای عرضه خواهند شد.

این شرکت کوپرتینویی همیشه رنگ‌های متنوع را برای گوشی‌های آیفون در نظر گرفته و سال جاری هم چنین خواهد بود. اما برخی گزینه‌های رنگی چندان چشم نواز نیستند و در سوی دیگر برخی رنگ‌ها همچون سبز نیمه شب یا آبی اقیانوسی که بسیار جلوه برانگیز هستند را نمی‌توان به سادگی کنار گذاشت.

iPhone 13 Release Date, Price, Design & Specs Rumours

رنگ بندی سری گوشی آیفون ۱۳ هم قرار است به شکلی باشد که بتواند نظر سلایق مختلف را جلب کند. بنابراین امیدواریم در میان آنها گزینه‌های مورد علاقه خود را هم شاهد باشیم. مدل‌های پرو عمدتا رنگ‌های تیره دارند و نسخه‌های رده پایین‌تر نیز با رنگ شاد و متنوع‌تر دردسترس قرار خواهند گرفت.

در بخش پیکربندی انتظار داریم مدل آیفون ۱۳ مینی در نسخه ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایتی عرضه شود. مدل استاندارد هم نسخه ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی خواهد داشت. مدل آیفون ۱۳ پرو نیز مشابه مدل استاندارد خواهد بود و برای مدل پرو مکس باید پیکربندی ۲۵۶ یا ۵۱۲ گیگابایتی در کنار نسخه رده بالاتر ۱ ترابایتی انتظار داشته باشیم.

هرچند شایعه‌های بسیار درباره مدل ۱ ترابایتی آیفون ۱۳ پرو مکس دریافت کردیم، اما باید همچنان منتظر ماند آیا اپل برنامه‌ای برای عرضه چنین مدل پیکربندی دارد یا خیر. اگر چنین گزینه‌ای در کار باشد، اولین آیفون خواهد بود که با حافظه ۱ ترابایتی عرضه می‌شود و این هیجان انگیز است و البته قیمت بالا هم خواهد داشت.

هر آنچه از سری گوشی اپل آیفون 13 باید بدانیدمشخصات بهتر با قیمتی مناسب در سری گوشی اپل آیفون 13

اخیرا گزارش شد که اپل می‌خواهد باتری و دوربین بهبودیافته را بدون افزایش قیمت در خانواده نسل جدید اپل آیفون 13 تعبیه کند. البته عجیب نیست که قیمت افزایش پیدا نکند، زیرا ما هر سال شاهد بهبود مشخصات در سری آیفون هستیم و اگر اپل بخواهد هر سال افزایش قیمت داشته باشد، قطعا طرفداران خود را از دست خواهد داد.

اگرچه اپل آیفون ۱۳ رونمایی نشد اما شایعه‌هایی پیرامون آیفون ۱۴ هم منتشر شد. به گفته یکی از منابع نزدیک صنعت، نسل بعدتر آیفون دارای طراحی با بدنه تیتانیومی و کاملا جدید خواهد بود. گفته شده تاچ آیدی یا فیس آیدی آیفون ۲۰۲۲ در زیر نمایشگر وجود دارد. البته شایعه‌ پیرامون آیفون‌های آینده بسیار است و نمی‌توان هر گزارش را صحیح دانست.

سخن پایانی

تا رونمایی سری اپل آیفون 13 فاصله بسیاری باقی نمانده و پیش بینی می‌شود، اپل واچ سری ۷ هم در صورت احتمال رونمایی شود. همچنین می‌توانیم ایرپادز ۳ را هم مشاهده کنیم، هر چند کارشناسان معتقدند این رویداد اختصاص کامل به آیفون ۱۳ دارد.

 

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید