عملکرد ضعیف آیفون 12 مینی سامسونگ را توی دردسر انداخت

عملکرد ضعیف آیفون 12

همه ما می‌دانیم که غول‌های فناوری اگرچه درظاهر باهم رقابت می‌کنند ولی در پشت پرده به همکاری هم برای تولید قطعات داخلی تولیداتشان نیاز دارند. اپل یکی از کمپانی‌هایی است که ساخت پنل نمایشگر خود را به یکی از کمپانی‌های زیرمجموعه سامسونگ می‌سپارد. اخبار جدیدی که این‌ روزها به گوش می‌رسد حاکی از افت سفارش این پنل‌ها توسط اپل است. به نظر می‌رسد عملکرد ضعیف آیفون 12 حسابی برنامه‌های اپل را با چالش روبه رو کرده‌است.

افت 9 درصدی محموله‌های نمایشگر سامسونگ ظاهرا ناشی از عملکرد ضعیف آیفون 12 مینی است. اخبار جدید منتشرشده نشان دهنده کاهش سفارشات پنل صفحه نمایشگر از سوی اپل به سامسونگ است. عملی که ظاهرا سامسونگ را نیز با کاهش تولید رو به رو خواهد کرد.

شرکت Samsung Display Co یکی از بزرگترین سازندگان پنل نمایشگر در کره‌جنوبی است. این کمپانی ظاهرا به تازگی از سوی اپل با اقداماتی رو‌به رو شده که برمبنای کمبود سفارشات پنل OLED است. این مسئله البته از کمپانی سامسونگ به بیرون درز کرده‌. محموله‌های OLED سامسونگ در سراسر جهان در ماه ژانویه 9 درصد کاهش یافته و به 45 میلیون دستگاه رسیده‌ است. ظاهرا علت این مسئله عملکرد ضعیف آیفون 12  و کاهش فروش آیفون 12 مینی اپل است.

چاره‌اندیشی اپل برای عملکرد ضعیف آیفون 12 مینی

این تنها خبری نیست که نشان می‌دهد آیفون با عملکرد ضعیف آیفون 12 دچار مشکل شده‌ است. پیش‌تر نیز طی اخباری که منتشر شد فهمیدیم اپل سفارشات آیفون 12 را برای نیمه اول سال 2021 تا 20٪ کاهش داده است. 10 مارس اولین باری بود که خبری در این رابطه به بیرون درز کرد.

گزارش جدید ادعا می‌کند که اپل در نیمه اول سال 2021 حدود 20 درصد سفارشات همه آیفون‌ها را کاهش داده است، از جمله کاهش بسیار زیاد سفارشات، مربوط به  آیفون 12 مینی بود که حداقل 70 درصد کاهش یافت.

این مسائل درحالی اتفاق افتاد که پیش‌تر اپل در حال برنامه ریزی تولید آیفون 12 مینی خود در نیمه اول امسال بود، این برنامه‌ریزی به عنوان بخشی از برنامه های گسترده‌تر تولیدی است که اواخر سال گذشته تدوین شده‌است. بنابراین خبر کاهش تولید این گوشی جدید، بسیار عجیب بود.

به گفته منابع آگاه، غول فناوری آمریکا نسبت به برنامه های خود در ماه دسامبر حدود 20 درصد سفارشات آیفون‌ها را کاهش می‌دهد. این گوشی را می‌توان یکی از ارزان‌ترین گوشی‌های مجهز به فناوری 5G عنوان کرد. باید منتظر ماند و دید کاهش تقاضای این گوشی اپل چه تاثیری روی طراحی‌های آینده این کمپانی خواهد گذاشت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید