روند فروش iPhone 12 mini فراموش شدن گوشی‌های کوچک را گوشزد می‌کند

طبق آمار گرفته شده، ظاهرا فروش iPhone 12 mini نشان دهنده این است که علاقه‌ی کاربران به گوشی‌هایی با صفحه نمایش کوچکتر در حال کاهش است.

مدتی از عرضه گوشی‌های سری آیفون ۱۲ می‌گذرد؛ با این وجود طبق اعلام Counterpoint، از نظر آمار فروش، سهم عضو کوچک خانواده آیفون یعنی iPhone 12 mini تنها ۵ درصد از کل فروش گوشی‌های جدید اپل بوده است.

روند فروش iPhone 12 mini

به هر حال اخیرا کاربران به سمت گوشی‌های بزرگ‌تر می‌روند و شاید این موضوع به دلیل دیدن ویدیوهای مختلف و مشاهده شبکه‌های استریم روی گوشی باشد؛ چراکه نمایشگر بزرگ‌تر، برای مشاهده محتوا در اپلکیشن‌هایی مانند اینستاگرام، یوتوب و تیک تاک بسیار مناسب‌تر به نظر می‌رسد.

روند فروش iPhone 12 mini و سایر گوشی‌های دارای نمایشگر کوچک

احتمال توقف تولید iPhone 12 mini

با این حساب طبق گفته یکی از آنالیزورهای J.P.Morgan به نام ویلیام یانگ (William Yang) اگر فروش دو مدل iPhone 12 و iPhone 12 mini در ماه‌های آینده رشدی نداشته باشد، اپل ساخت آن‌ها را برای فصل بهار متوقف خواهد کرد. همچنین به گفته وی اپل قاعدتا از این موضوع مطلع بوده و در آینده ممکن است به جای عرضه دو مدل iPhone 12 و iPhone 12 mini، تنها یکی از آن‌ها را همراه با پرچم‌داران بعدی در دسترس کاربران قرار دهد.

به گفته تام کنگ آنالیزور Counterpoint:

این موضوع کاملا با این مسئله در ارتباط است که گوشی‌های با سایز نمایشگر زیر ۶ اینچ در سال‌های گذشته تنها ۱۰ درصد سهم از فروش کل اسمارتفون‌ها را داشته‌اند.

به هر حال امسال شرکت اپل گوشی‌های جدید خود را کمی دیرتر از سال گذشته عرضه کرد و به جای آن، ۴ مدل مختلف را در ظاهری جدید معرفی کرد که رکورد حدود ۶۵ بیلیون دلار در فروش سه ماهه اول را ثبت کردند و رکورد سه سال قبل این شرکت را شکستند. با این وجود دو مدل پرو و پرو مکس، پیشتازان این آمار بودند.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید