آیپد ایر 5 مدل ۶۴ گیگابایتی، قابلیت مبادله حافظه مجازی را دریافت نخواهد کرد!

آیپد ایر 5 مدل ۶۴ گیگابایتی، قابلیت مبادله حافظه مجازی را دریافت نخواهد کرد!اپل به تازگی دو ویژگی جدید را همراه با به‌روزرسانی iPadOS 16  برای آیپدهای M1 (به استثناء یک ویژگی برای آیپد ایر 5 پایه) معرفی کرده است؛ این به‌روزرسانی شامل ویژگی Stage Manager و همچنین مبادله حافظه مجازی است. قابل ذکر است که هر سه آیپد M1 هر دو ویژگی را خواهند داشت ولی مدل پایه آیپد ایر 5، ویژگی مبادله حافظه مجازی را نخواهد شد.

علت عدم دریافت قابلیت مبادله حافظه مجازی آیپد ایر 5 پایه

مبادله حافظه مجازی اساساً یک فایل صفحه است، بخشی رزروشده از فضای ذخیره‌سازی دستگاه که می‌تواند زمانی که حافظه سیستم دستگاه تمام می‌شود به عنوان حافظه مجازی استفاده شود. ویژگی مبادله حافظه مجازی در به‌روزرسانی iPadOS 16 می‌تواند تا ۱۶ گیگابایت از فضای ذخیره‌سازی را برای استفاده به عنوان حافظه سیستم در صورت نیاز یک برنامه خاص ذخیره کند.

آیپد ایر 5 مدل ۶۴ گیگابایتی، قابلیت مبادله حافظه مجازی را دریافت نخواهد کرد! - gsmarena 001 4به دلیل ماهیت حساس به حافظه، اپل تصمیم گرفته است این ویژگی را فقط به دستگاه‌هایی محدود کند که حداقل ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی دارند. این مشکل شامل دو مدل آیپد پرو نمی‌شود زیرا هر دو دارای حافظه پایه ۱۲۸ گیگابایتی هستند اما آیپد ایر 5 تنها ۶۴ گیگابایت به عنوان فضای ذخیره‌سازی داخلی دارد؛ به همین دلیل است که این نسخه شامل این ویژگی نخواهد بود و تنها در نسخه ۲۵۶ گیگابایتی موجود خواهد بود.

با این حال، این با منطق اپل برای عدم استفاده از ویژگی Stage Manager برای عدم حضور در آیپدهای غیر M1 در تناقض است. جدا از افزایش عملکرد M1، ویژگی Stage Manager همچنین به حافظه ۸ گیگابایتی و قابلیت تعویض حافظه مجازی برای بارگیری و اجرای همزمان تعدادی برنامه متکّی است.

با اینکه آیپد ایر 5 شامل مبادله حافظه مجازی نمی‌شود اما همچنان ویژگی Stage Manager وجود دارد و باعث شده است که برخی نیاز به اجرای این ویژگی را در M1 زیر سوال ببرند. البته، هنوز تفاوت عملکردی بین تراشه M1 و A14 مورد استفاده در iPad Air 4 وجود دارد اما شاید نسخه محدودتری از Stage Manager می‌توانست در iPad‌های قدیمی‌تر گنجانده شود.

آیپد ایر 5 مدل ۶۴ گیگابایتی، قابلیت مبادله حافظه مجازی را دریافت نخواهد کرد! - apple ipad air 2022 2البته، هرچه از محدوده آیپد دور می‌شویم، پردازنده‌ها کندتر می‌شوند و حافظه سیستم کاهش می‌یابد که باعث می‌شود قابلیتی مانند Stage Manager در این دستگاه‌ها مورد تردید قرار گیرد و از آنجایی که اپل عملکرد را در اولویت قرار داده است، منطقی است که چرا آیپدهای قدیمی نمی‌توانند این ویژگی را اجرا کنند.

به این ترتیب، ما فکر می‌کنیم منصفانه است که این ویژگی به آیپدهای M1 محدود شود. با این حال، جالب است که ببینیم این ویژگی در آیپد ایر 5 پایه در مقایسه با مدل ۲۵۶ گیگابایتی یا iPad Pros چگونه کار می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید