اپل iOS 16 را با تمرکز روی بخش لاک اسکرین معرفی کرد

اپل iOS 16 را با تمرکز روی بخش لاک اسکرین معرفی کرد

اپل در جریان رویداد WWDC 2022 خود از اپل iOS 16 رونمایی کرد. در این نسخه شرکت کوپرتینویی بیشتر سعی کرده ویژگی‌های عمده برای بخش لاک اسکرین در نظر گیرد و بیش از 40 دقیقه سخنرانی اپل به این سیستم عامل اختصاص داشت.

در این نسخه کاربر می‌تواند سفارشی سازی گسترده در بخش لاک اسکرین داشته باشد، موضوعی که در نسل‌های قبلی وجود نداشت و ناراحتی کاربران آیفون را رقم می‌زد. اپل معتقد بوده این نسخه بزرگ‌ترین بروزرسانی در بخش لاک اسکرین iOS است.

در این بخش از این پس می‌توان ویجت‌های متنوعی قرار داد که شامل ویجت آب و هوا، ویجت تناسب اندام و برخی دیگر‌ می‌شود. همچنین والپیپرهای متنوعی را در لاک اسکرین قرار دهید و سفارشی سازی روی آن داشته باشید. یکی از نقاط عطف ویژگی والپیپر لاک اسکرین چنین بوده که افراد می‌توانند زمان را در پشت عکس والپیپر قرار دهند و یک جلوه ظاهری جذابی ایجاد نمایند.

تم لاک اسکرین را می‌توان تغییر داد و در رنگ بندی گسترده انتخاب کرد. همچنین با هر تم لاک اسکرینی که می‌سازید می‌توانید آن را ذخیره کرده و در هر مواقع گزینه موردنظر ار به کار گیرید. همچنین با حالت شافل فوتو این قابلیت فراهم است تا عکس‌ها به صورت تصادفی روی لاک اسکرین نمایش داده شود. یک قابلیت جذاب که به لاک اسکرین افزوده شد Live Activities API نام دارد.

اپل iOS 16 را با تمرکز روی بخش لاک اسکرین معرفی کرد

این قابلیت اجازه می‌دهد برخی رویداد را روی لاک اسکرین داشته باشید و برای مثال اگر منتظر تاکسی اینترنتی خود هستید، این قابلیت مدت زمانی که تاکسی قرار است به شما برسد را در لاک اسکرین نمایش می‌دهد. همچنین وضعیت تناسب اندام را هم در این قسمت می‌توان نمایش داد. متاسفانه اپل اشاره به حالت صفحه نمایش همیشه روشن نداشت اما تاکنون شایعات بسیاری درباره آن دریافت کردیم و گفته شد آیفون 14 پرو از این قابلیت برخوردار است.

یک قابلیت جالب دیگه یکپارچگی والپیپر بخش لاک اسکرین و صفحه اصلی است. این بدان معنا بوده شما می‌توانید یک سری والپیپرهایی انتخاب کنید که هنگام باز کردن صفحه قفل و رفتن به صفحه اصلی این والپیپر امتداد پیدا کرده و به صفحه اصلی می‌رسد و یک والپیپر یکپارچه ایجاد می‌کند.

پیام‌ها سه به‌روزرسانی بزرگ در اپل iOS 16 دریافت کردند. اکنون می‌توانید یک پیام را ویرایش کنید، یک پیام را لغو ارسال کنید و مکالمات را به‌عنوان خوانده‌نشده علامت‌گذاری کنید. دیکته چند دقیقه زمان پخش داشت. اکنون بسیار بهتر و کاملاً روی دستگاه است. می‌توانید به‌طور روان بین دیکته و تایپ کردن با صفحه‌کلید جابجا شوید. تشخیص خودکار ایموجی، نقطه گذاری خودکار و پشتیبانی کامل از سیری وجود دارد.

اپل iOS 16 با ویژگی‌های بیشتر از راه رسید

Live Text، قابلیتی که به شما امکان می‌دهد متن عکس‌ها را کپی کرده که در ویدیو نیز کار خواهد کرد.

بعدی Apple Wallet است. در iOS 16، برنامه‌ها می‌توانند به کیف پول دسترسی داشته باشند تا شما را تأیید کنند و شما می‌توانید فقط اطلاعات مورد نیاز را به اشتراک بگذارید. می‌توانید کلیدهای مجازی را از طریق Wallet به Messages یا برنامه‌های شخص ثالث خاص به اشتراک بگذارید.

Apple Pay Later اجازه می‌دهد تا خرید به چهار پرداخت مساوی تا شش هفته تقسیم شود. Apple Pay Order Tracking رسیدهای دقیق را در Wallet ذخیره می‌کند و اطلاعات ردیابی سفارش را نشان می‌دهد.

با iCloud Shared Photo Library، می‌توانید یک کتابخانه iCloud جداگانه برای حداکثر شش نفر ایجاد کنید تا عکس‌ها را از کتابخانه‌های خود اضافه کنند یا بر اساس تاریخ شروع یا افرادی که در عکس‌ها هستند به اشتراک بگذارند.

نقشه‌های پیشرفته اپل به 11 کشور دیگر از جمله فرانسه، سوئیس و نیوزلند می‌آید. Maps مسیریابی چند مرحله‌ای را معرفی کرد که به شما امکان می‌دهد تا 15 توقف به یک سفر اضافه کنید. تجربیات شهر نسخه سه بعدی لاس وگاس و همچنین شش شهر دیگر از جمله میامی، شیکاگو و سیدنی را نشان می‌دهد. ظاهر جدید دارای اسکن سه بعدی، ارتفاع و ناوبری حمل و نقل خواهد بود.

اپل iOS 16 را با تمرکز روی بخش لاک اسکرین معرفی کرد

اپل نسل جدید CarPlay را به نمایش گذاشت که در پایان سال آینده وارد خودروها خواهد شد. کاملاً بازطراحی شده است و روی تمام صفحه‌های موجود در خودرو، از جمله نمایشگر راننده، کار می‌کند. CarPlay می‌تواند داده‌هایی مانند سرعت، دور در دقیقه، سوخت و سطوح دما را که مستقیماً از خودرو می‌آیند را نشان دهد. سفارشی سازی کامل را در تمام صفحه‌ها فعال می‌کند.

پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان iOS از امروز در دسترس اعضای برنامه‌نویس است و نسخه آزمایشی عمومی آن ماه آینده برای کاربران iOS ارائه می‌شود. نسخه نهایی اپل iOS 16 درست پس از معرفی آیفون 14 در ماه سپتامبر منتشر خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید