اپل با انتشار IOS 16.4.1 و iPadOS 16.4.1 باگ‌های امنیتی را رفع کرد

IOS 16.4.1 و iPadOS 16.4.1

پس از انتشار نسخه 16.4 برای سیستم عامل دستگاه‌های اپل، چندین شکاف امنیتی خطرناک در این دستگاه‌ها نمایان شد که خطر سو استفاده از آن‌ها بسیار بالا بود. اکنون اپل برای برطرف کردن این باگ‌های امنیتی، نسخه 16.4.1 را برای سیستم عامل‌های آیفون و آی پد منتشر کرده است. به احتمال زیاد این اپدیت اکنون در دستگاه شما قابل دانلود و نصب می‌باشد. توصیه می‌شود که در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به بارگیری این اپدیت اقدام نمایید تا از سواستفاده‌های امنیتی احتمالی جلوگیری نمایید.

برای این کار کافیست با دنبال کردن مسیر Settings – General – Software Update نسبت به انتشار نسخه جدید سیستم عامل خود اطلاعات کافی را کسب کرده و پس از مشاهده جزئیات و تغییراتی که در آن اعمال شده، نسبت به دانلود و نصب آن اقدام نمایید.

باگ‌های امنیتی رفع شده در IOS 16.4.1 و iPadOS 16.4.1

یکی از مشکلات امنیتی رفع شده در این آپدیت IOSurfaceAccelerator نام دارد. نحوه آسیب زدن این باگ به دستگاه آی او اسی شما به این صورت است که، به طورکلی به یک برنامه اجازه می‌دهد تا کد دلخواه با امتیازات هسته را اجرا کند. به زبان ساده‌تر برنامه‌های مختلف با استفاده از این باگ می‌توانند کدهای خارج از محدوده را بنویسند و اجرا کنند.

یکی دیگر از باگ‌هایی که می‌توانست برای کاربران دستگاه‌های اپل دردسرساز شود، شکاف امنیتی WebKit می‌باشد. این باگ نیز می‌تواند به یک سری از محتواهای وب که دارای کدهای مخرب می‌باشند اجازه دهد تا کدهای خود را بر روی دستگاه‌های آی او اسی اجرا کنند. اکنون اپل با انتشار اپدیت IOS 16.4.1 و iPadOS 16.4.1 توانسته با افزودن اعتبار سنجی ورودی و بهبود مدیریت حافظه این باگ‌های امنیتی را رفع نماید.

دیگر تغییرات IOS 16.4.1 و iPadOS 16.4.1

پس از انتشار اخرین نسخه از سیستم عامل‌های اپل، بسیاری از کاربران گزارش‌های متعددی از بروز مشکلات ریز و درشت دیگری داده‌اند. یکی از مشکلات، پاسخ ندادن سیری، دستیار هوشمند اپل، در برخی موارد بود. اکنون این شرکت علاوه‌بر رفع باگ‌های امنیتی ذکر شده، در این آپدیت جدید توانسته این مشکل را نیز رفع نماید. همچنین با اضافه کردن قابلیتی جدید به ایموجی‌های خود، کاربران اکنون می‌توانند با نگه داشتن انگشت خود بر روی ایموجی‌هایی که المان انسانی دارند رنگ پوست آن‌ها را تغییر دهند. مشابه همان چیزی که در ایموجی‌های پیام رسان تلگرام می‌توان دید.

با این حال این یک اپدیت بزرگ با تغییرات آن چنانی نیست. اما همچنان ضروری است که آن را دریافت کنید تا بتوانید از بروز مشکلات امنیتی و سواستفاده‌های احتمالی جلوگیری نمایید.

منبع: gsmarena

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید