iOS 16.2 محدودیت ۱۰ دقیقه‌ای برای ایردراپ در حالت “Everyone” را فعال می‌کند

اپل قرار است هفته آینده iOS 16.2 را منتشر کند، زیرا این شرکت به تازگی نسخه RC این سیستم عامل را عرضه کرد.

در کنار ویژگی‌های جدید هیجان‌انگیز مانند اپلیکیشن Freeform و Apple Music Sing، این شرکت اکنون قصد دارد محدودیت ۱۰ دقیقه‌ای ‘Everyone’ برای ایردراپ را برای همه کاربران آیفون اعمال کند. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که اپل از iOS 16.1.1 توانایی کاربران چینی را برای ارسال فایل های AirDrop برای “همه” برای بیش از ۱۰ دقیقه محدود کرد.

هنگامی که این نسخه منتشر شد، بلومبرگ گزارش داد که «این تغییر پس از آن اتفاق افتاد که معترضان در کشور از این سرویس برای پخش پوسترهای مخالف شی جین پینگ و دولت چین استفاده کردند. استفاده از AirDrop برای دور زدن سانسور آنلاین شدید چین در سه سال گذشته به خوبی مستند شده است.

محدودیت بیشتر به نفع دولت‌ها با iOS 16.2

AirDrop به کاربران این امکان را می دهد که به سرعت فایل هایی مانند تصاویر، اسناد و ویدیوها را بین دستگاه های اپل – خود یا سایر افراد – مبادله کنند. در حالی که کاربران می‌توانستند بین گزینه‌های “هیچ‌کس”، “فقط مخاطبین” یا “همه افراد” برای AirDrop یکی را انتخاب کنند، اپل با iOS 16.1.1 گزینه «Everyone» را برای حداکثر ۱۰ دقیقه استفاده محدود کرد.

iOS 16.2

در حالی که شرکت کوپرتینویی به بلومبرگ اعلام کرده است که قصد دارد این تنظیمات AirDrop را «در سال آینده» برای «کاهش اشتراک‌گذاری فایل‌های ناخواسته» به صورت جهانی اجرا کند، اپل اکنون تصمیم گرفته است این ویژگی محدودیت را با iOS 16.2 اجرا کند.

لازم به ذکر است که این اولین باری نیست که اپل به دولت چین امتیاز می دهد. به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۹، ایموجی پرچم تایوان را برای کاربران هنگ کنگ یا ماکائو پنهان کرد، برنامه‌های شبکه های خصوصی مجازی یا VPN ها را حذف کرد و خدمات اپل را در این کشور محدود کرد، مانند Apple TV، فروشگاه iTunes، پادکست های پولی. ، Apple Books و Apple Arcade.

انتظار می‌رود iOS 16.2 با محدودیت AirDrop هفته آینده در کنار iPadOS 16.2، watchOS 9.2، tvOS 16.2 و macOS Ventura 13.1 عرضه شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید