iOS 14.5 آیفون اوایل هفته آینده عرضه می‌شود: آنچه از این نسخه انتظار داریم

iOS 14.5

رویداد Spring Loaded اپل به تازگی به پایان رسید و ما را با iPad و iMac جدید خوشحال کرد، اما به نظر می‌رسد یک چیز جزئی در این رویداد بی‌پاسخ مانده است، چه زمانی iOS 14.5 آیفون آماده می‌شود؟ قطعا انتظار داشتیم که اپل حداقل به روزرسانی نرم افزار آینده خود را در جریان این رویداد ذکر کند اما با این وجود، iOS 14.5 آیفون ظاهرا سزاوار پاورقی در بیانیه مطبوعاتی AirTag بود.

در واقع ، iOS 14.5 قرار است از هفته آینده دردسترس باشد، این بدان معناست که شما باید از ۲۶ آوریل (۶اردیبهشت) به بعد انتظار آن بارگیری آن را در دستگاه‌تان داشته باشید.

چه انتظاری از iOS 14.5 آیفون داشته‌باشیم؟

iOS 14.5 یک به روزرسانی بسیار بزرگ است و تعداد زیادی از به روزرسانی‌های مهم جدید را برای آیفون به ارمغان می‌آورد. احتمالا مهمترین ویژگی آن، قابلیت App Tracking برنامه است که برنامه‌ها را ملزم می‌کند قبل از اینکه اطلاعات و فعالیت کاربر را نگه دارد، از او اجازه بخواهد. این مسئله در سال جاری باعث تقابل اپل و فیس‌بوک شد.

ویژگی مهم دیگری که احتمالا کمی دیر به وجود می‌آید، توانایی جدید Face ID در باز کردن قفل آیفون است، در این ویژگی گوشی شما اگر اپل واچ خود را روشن نگه دارید باز می‌شود؛ حتی اگر ماسک زده‌باشید.

صدای زن دیگر صدای پیش‌فرض Siri نخواهدبود،برای اولین بار از کاربران خواسته می‌شود که  صدای زن یا مرد Siri را انتخاب کنند. همچنین بیش از ۲۰۰ شکلک جدید وجود خواهد داشت.

iOS 14.5 آیفون همچنین قادر است Spotify یا یک پخش کننده موسیقی نصب شده دیگر را به عنوان پخش کننده موسیقی پیش فرض به جای Apple Music تنظیم کند. پشتیبانی از دو سیم کارت 5G همچنین در تمام مدل‌های سازگار آیفون ۱۲ موجود خواهد شد. اگر این ویژگی‌ها کافی نیست، باید بدانید که iOS 15 قرار است اوایل ماه ژوئن دردسترس باشد.

iOS 14.5 به همه آیفون‌هایی که از iOS 14 پشتیبانی می‌کنند، می‌رسد اما بیشتر ویژگی‌های جدید فقط در جدیدترین دستگاه‌های iPhone 12 کار می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید