ارزیابی سنسورهای دوربین آیفون 13 پرو و مینی با سری 12

ارزیابی سنسورهای دوربین آیفون 13 پرو و مینی با سری 12 - gsmarena 000 15اپل، سنسورهای تصویری کاملا جدیدی به دوربین نسخه‌های وانیلی که از ابتدای سال ۲۰۲۱ تولید شدند، اضافه کرده است، مخصوصا روی دوربین آیفون 13 پرو و مینی استفاده کرده که سنسور تصویری نسبتا بزرگی در دوربین اصلی بکار گرفته شده است.

نسخه آیفون ۱۲ پرو مکس شامل ارتقای اختصاصی در بخش دوربین شد و قبل از آن، آیفون پرو ۱۲ وارد بازار شده بود و از این به‌روزرسانی عقب ماند.

مشخصات دوربین آیفون 13 پرو

عملکرد دوربین آیفون 13 پرو مشابه iPhone 12 Pro است، اما برخی قابلیت‌های جدید تمایز ایجاد کرده است:
  •  تصاویر دارای جزئیات بیشتری هستند.
  • لنز جدید ۳x بزرگنمایی بیشتری نسبت به لنز ۲.۵x در مدل ۲۰۲۰ ارائه می‌دهد.
  • رنگ و کنتراست در برخی از قسمت‌های مشکل مانند پرتره با نور پس زمینه بهبود یافته است.
  • نمره زوم (هم برای دوربین‌های فوق عریض و هم برای دوربین‌های تلویزیونی) بهبود یافته است. با این حال،دوربین آیفون 13 پرو نمی‌تواند در فاصله کانونی طولانی‌تر با گوشی‌هایی که مجهز به پریسکوپ هستند رقابت کند.

مشخصات دوربین آیفون ۱۳ مینی

عملکرد آیفون ۱۳مینی مشابه iPhone 12 mini است:
  • نوردهی قابل توجه، کیفیت رنگ تصویر و فوکوس خودکار ثابت و دقیق.
  • بدون لنز تله روی صفحه، نمره زوم (۵۵) عمدتاً از دوربین فوق عریض قوی ناشی می شود.
  • آیفون ۱۳ مینی دارای سنسور با پیکسل ۱.۷ میکرومتر و تثبیت کننده تغییر سنسور است و استفاده از این سنسورها باعث شد مینی جدید به ۱۳۰ امتیاز در مجموعه تست دوربین DxOMark برسد،( با آیفون ۱۲ پرو مکس قدیمی مطابقت دارد)

ارزیابی دوربین آیفون ۱۳ پرو و ۱۲ پرو مکس

دوربین آیفون 13 پرو با ۱۴۴ امتیاز در بخش عکاسی و با ۱۱۹ امتیاز در بخش ویدیو و نمره زوم ۷۶ در صدر جدول ارزیابی قرار دارد. ویدئوها دارای دامنه پویایی بسیار وسیعی هستند و ناپایداری‌های نسل قبلی از بین رفته و فوکوس خودکار بهبود یافته است.

دوربین آیفون 13 پروآیفون ۱۲ پرو مکس با امتیاز ۱۳۸ در بخش عکاسی و با امتیاز ۱۱۳ در بخش ویدئو و نمره زوم ۶۸ در جدول ارزیابی قرار دارد، دارای لنز تله ۲.۵ برابری برای کار است. با این حال ، تراشه‌ی جدید Apple A15 در پردازش ویدیو بیشتر از یک ثانیه، بهتر عمل می‌کند.

دوربین آیفون 12 پروارزیابی دوربین آیفون ۱۳ و ۱۲ مینی

آیفون ۱۳ مینی، امتیاز ۱۳۸ در بخش عکاسی و امتیاز ۱۱۷ در بخش ویدئو و نمره نمره زوم ۵۵ را کسب کرد و امتیاز ۱۱۳ آیفون ۱۲ پرو مکس را شکست داد. امتیاز سری مینی تنها چند امتیاز کمتر از آیفون ۱۳ پرو است، به این معنی که یکی از بهترین گوشی ها برای فیلم‌برداری است (مینی رقابت سختی با شیائومی Mi 11 Ultra در بخش فیلم‌برداری دارد).

ارزیابی سنسورهای دوربین آیفون 13 پرو و مینی با سری 12 - gsmarena 001 27آیفون ۱۲ مینی، امتیاز ۱۳۲ در بخش عکاسی و امتیاز ۱۱۲ در بخش ویدئو کسب کرد، نمره زوم این مدل گوشی ۴۱ است.

ارزیابی سنسورهای دوربین آیفون 13 پرو و مینی با سری 12 - gsmarena 002 24

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید