کمپانی اینتل ممکن است شرکت AMD را برای گسترش خط تولید خریداری کند

کمپانی اینتلطبق اعلام روزنامه وال استریت، یکی از مهم‌ترین اتفاقات سال ۲۰۲۲ ممکن است مربوط به کمپانی اینتل (Intel) و خریداری کردن بخشی از شرکت AMD باشد که می‌تواند به آن در توسعه چیپ‌های جدید کمک کند.

به نقل از The Verge، کمپانی اینتل در سال ۲۰۰۸ و هنگامی که در دوران اوج خود با برند AMD و ATI قرار داشت، تصمیم گرفت تا راه جداگانه‌ای را در پیش بگیرد. طی این کار در سالیان اخیر مشاهده کردیم که اینتل خود به دنبال ساختن چیپ‌های جدا و AMD در حال ساخت و عرضه پردازنده‌های گرافیکی بوده است. با این وجود، مسئله کمبود چیپ در سال جاری، باعث شد تا بالاخره اینتل به خود آمده و تصمیم بگیرد تا تعداد کارخانه‌های خود را برای تولید چیپ‌های بیشتر در سال‌های آینده توسعه دهد. اما انجام این کار، قاعدتا خود مدتی طولانی زمان برده و هرگز راحت نیست. به هر حال کمبود چیپ تا حدی جدی است که خود باعث شده تا حتی سامسونگ هم در عرضه دستگاه‌های میان‌رده خود کمی کندتر عمل کند و از طرفی ساختن کارخانه جدید امر زمان‌بری خواهد بود؛ اما چه می‌شود اگر اینتل کارخانه‌های جدید و حاضری را خریداری کند؟

هنگامی که کمپانی اینتل به در بسته خورد، دوباره به سمت AMD خواهد رفت!

کمپانی اینتلامروزه تولید کنندگان چیپ مانند سامسونگ و TSMC قدم‌های بسیاری از اینتل جلو هستند که دلیل آن هم بزرگ‌تر بودن شرکت‌ها و تعداد بیشتر کارخانه‌های آن‌ها است. به همین دلیل نیز شایعه خریداری شدن کارخانه‌های AMD توسط کمپانی اینتل در وبسایت‌های مختلف پخش شده و از طرفی برخی از آنالیزورها حتی آن را تایید هم کرده‌اند! این در حالی است که مدیران اینتل هنوز هیچ اعلامیه رسمی را منتشر نکرده و هیچ قراردادی را امضا نکرده‌اند.

با این وجود د  اوایل بهار سال جاری این شرکت اعلام کرد که «اینتل دیگر راه خود را به تنهایی جلو نخواهد برد» که می‌تواند به معنای خریداری کردن سهام و کارخانه‌های دیگر شرکت‌ها، برای گسترش خط تولید چیپ‌های این کمپانی باشد. همچنین لازم به ذکر است که در حال حاضر و درست پیش از اعلام خبر بزرگ کمبود چیپ که تا سال ۲۰۲۲ هم ادامه خواهد داشت، اینتل در ایالت آریزونا آمریکا پروژه بزرگی را به ارزش ۲۰ میلیارد دلار راه‌اندازی کرده که طی آن قرار است گسترش کارخانه‌های آن به صورت کاملا جدی‌تر دنبال شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید