intel، تراشه‌های نسل دوازدهم H را معرفی کرد

intel، تراشه‌های نسل دوازدهم H را معرفی کرداینتل در ماه اکتبر (مهر) جزئیات تراشه‌های نسل دوازدهم Alder Lake جدید خود را که به دسک‌تاپ متصل می‌شوند، شرح داد و اکنون تراشه‌های نسل دوازدهم H به سمت لپ‌تاپ‌هایی با طراحی هیبریدی روی آورده‌اند و در سه‌ماهه اول در دستگاه‌ها قرار خواهند گرفت.

مشخصات پردازنده‌های نسل دوازدهم intel

پردازنده‌های جدید مبتنی بر طراحی هیبریدی دارای حداکثر ۶ هسته عملکردی و حداکثر ۸ هسته بازدهی هستند. این اولین باری است که intel از این طراحی بر روی لپ‌تاپ‌ها استفاده می‌کند و نوید افزایش عملکرد و در عین حال حفظ عمر باتری عالی را می‌دهد.

تراشه‌های جدید مبتنی بر فرآیند بهبود‌یافته ۱٠ نانومتری اینتل هستند و در رتبه‌بندی ۴۵ واتی قرار می‌گیرند (احتمالاً این رتبه‌بندی را در هنگام راه‌اندازی تغییر کند).intel، تراشه‌های نسل دوازدهم H را معرفی کرد - gsmarena 001 ۱ 1

پردازنده‌های نسل دوازدهم H از DDR5-4800 و RAM کم مصرف LPDDR5-5200 پشتیبانی می‌کنند که می‌تواند باعث افزایش عملکرد قابل توجهی شود.

بر اساس اعداد intel، پردازنده i9-12900HK نسل دوازدهم تا ۴۴ درصد سریع‌تر از نسل یازدهم -نسل قبلی- در PugetBench است و تا ۳٠ درصد در Blender سریع‌تر است. CPU اینتل همچنین دارای عملکرد AMD Ryzen R9 5900HX و M1 Max اپل در هر دو تست است.intel، تراشه‌های نسل دوازدهم H را معرفی کرد - gsmarena 002 ۱ 1اینتل همچنین جزئیات تراشه‌های نسل دوازدهم آینده را که بعداً در سه ماهه اول برای لپ‌تاپ‌های باریک و سبک عرضه می‌شوند، شرح داد. پردازنده‌های U که برای لپ‌تاپ‌های نازک‌تر ساخته شده‌اند.

این پردازنده‌ها دارای ۲ هسته عملکردی و ۸ هسته بازدهی خواهند بود، در حالی که خط تولید P که برای لپ‌تاپ‌های نازک و سبک‌تر قوی‌تر طراحی شده است، تا ۶ هسته عملکردی و تا ۸ هسته بازدهی را به دست خواهد آورد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید