اینستاگرام قابلیت استفاده از گیف را به کامنت‌های خود اضافه کرد

در سال‌های اخیر پلتفرم اینستاگرام به یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی تاریخ دنیای اینترنت تبدیل شده است. بدیهی است که امروزه تمامی افراد جامعه کم و بیش با اینستاگرام آشنایی دارند. این شبکه اجتماعی کار خود را با فراهم کردن بستری برای به اشتراک گذاری عکس‌ها و ویدیوهای شخصی کاربران آغاز کرد. پس از گذشت مدتی و اضافه شدن قابلیت‌های جذاب و کاربردی به آن، اکنون این شبکه اجتماعی به یکی از کارخانه‌های بزرگ تولید محتوا در سطح اینترنت تبدیل شده است. درواقع اینستاگرام از همان ابتدا همواره تلاش می‌کرد که با افزودن قابلیت‌ها و امکانات خلاقانه و کاربردی، بستری را برای گسترش تعامل کاربران با یکدیگر و شکوفایی خلاقیت آن‌ها فراهم کند.

اکنون این شبکه اجتماعی محبوب، در تازه‌ترین اقدام خود قابلیت استفاده کردن از گیف‌ در بخش کامنت پست‌ها را به امکانات خود اضافه کرده است. اینستاگرام با افزودن این ویژگی مورد انتظار به قابلیت‌های خود، به طور قطع لذت برقراری تعامل و پاسخ‌گویی به نظرات در میان کاربران خود را به سطح جدیدی وارد خواهد کرد. این خبر جذاب اخیرا توسط آدام موسری، رئیس شبکه اجتماعی اینستاگرام در جریان گفت و کو با مارک زاکربرگ، مدیر عامل کمپانی متا منتشر شده است.

اینستاگرام

کاربران اینستاگرام می‌توانند گیف‌های خود را از پایگاه داده محبوب Giphy انتخاب کنند

ادام موسری رئیس اینستاگرام اذعان داشت که این قابلیت جدید یکی از پرتقاضاترین ویژگی‌های درخواستی کاربران این شبکه اجتماعی بوده است. اکنون با اضافه شدن آن، کاربران می‌توانند در بخش کامنت یک پست، علاوه‌بر متن و ایموجی‌های موجود در آن، از تصاویر متحرک گیف نیز برای ارائه نظرات خود استفاده کنند. به منظور این کار، همانند بخش دایرکت و استوری، اینستاگرام در قسمت کامنت‌ها نیز از موتور جستجوی عظیم Giphy استفاده کرده است و کاربران با استفاده از آن می‌توانند تصویر متحرک دلخواه خود را پیدا کرده و استفاده کنند.

اگر به خاطر داشته باشید، در چند سال قبل سازمان رقابت و بازار بریتانیا به طور رسمی به کمپانی متا، شرکت مادر شبکه اجتماعی اینستاگرام، دستور داد که باید Giphy را بفروشد و از خود جدا کند. با این حال اکنون اینستاگرام تصمیم گرفته است که از این پایگاه داده تصاویر متحرک محبوب استفاده‌های بیشتری داشته باشد و از قابلیت‌های آن، برای تعامل بیشتر درون برنامه‌ای کاربران خود استفاده کند. لازم به ذکر است که با وجود انتشار خبر رسمی افزوده شدن این قابلیت به اینستاگرام، همچنان اثری از آن در آخرین نسخه اندروید این شبکه اجتماعی وجود ندارد و به نظر می‌رسد در روزهای آن اضافه خواهد شد.

نمایش متن آهنگ‌ها در Reels اینستاگرام

شاید در ابتدا فکر کنید که اضافه شدن قابلیت کامنت گذاشتن گیف و تصاویر متحرک تنها بروزرسانی جذاب شبکه اجتماعی اینستاگرام باشد، اما باید بگوییم که این پایان کار نیست. موسری در ادامه اعلامیه مربوط به اضافه شدن گیف به کامنت‌ها، اعلام کرد که این کمپانی درحال آزمایش یک ویژگی جذاب بر روی Reelsها می‌باشد. طبق گفته موسری با این قابلیت جدید، قرار است به زودی متن آهنگ‌هایی که بر روی ویدیوهای Reels قرار گرفته است، با استفاده از استیکر auto-caption که متا در سال 2021 برای بخش استوری‌های اینستاگرام معرفی کرد، به صورت زیرنویس به کاربران نمایش داده شوند.

شبکه اجتماعی اینستاگرام همواره به دنبال جذب رضایت حداکثری کاربران خود بوده است. این پلتفرم محبوب در سال‌های گذشته با افزودن قابلیت‌های جذاب و بسیار کاربردی توانسته همچنان در صدر شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار قرار بگیرد. علاوه‌بر قابلیت استفاده از تصاویر متحرک در بخش کامنت‌های این پلتفرم، می‌توان به ویژگی‌های جذاب دیگری مانند انتشار پست برای دوستان نزدیک و یا همان Close Friends انتخابی کاربر که اخیرا اضافه شده است اشاره کرد. براساس این ویژگی جدید، کاربران این شبکه اجتماعی می‌توانند همانند استوری‌های خود، یک لیست از دوستان نزدیک برای به اشتراک گذاری پست‌های خود تشکیل دهند و این پست‌ها را از دید سایر دنبال کنندگان و کاربران اینستاگرام پنهان سازند.

منبع: gizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید