همکاری اینستاگرام، تیک تاک و توییتر برای سرکوب هکرهایی که نام‌های کاربری کمیاب را می دزدند

اینستاگرامصدها حساب وابسته به انجمن کاربران OGU غیرفعال شده‌اند.

اینستاگرام صدها حساب را که به عنوان بخشی از عملیات هک آنلاین برای دسترسی و فروش نام‌های کاربری خاص، به سرقت رفته‌اند، غیرفعال کرده است.

برایان کربس، روزنامه نگار و کارشناس امنیت سایبری، گزارش داد که TikTok و Twitter نیز عملی مشابه را در مقابله با این هکرها انجام داده‌اند.

اینستاگرام، پلتفرم متعلق به فیسبوک، عمدتا توجه خود را روی OGUsers قرار داده است، وب سایتی که به دلیل قاچاق نام‌های کاربری دزدیده شده و کمک به تسهیل هک کردن این حساب‌ها از طریق روشی مانند تعویض سیم‌کارت عمل می‌کند، به صورتی که کاربر شماره تلفن شخصی را کنترل می‌کند و از آن برای تنظیم مجدد رمزهای عبور و کنترل دسته‌ای رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کند. خبر مسدودسازی بسیاری از حساب‌ها توسط اینستاگرام اولین بار در روز پنجشنبه توسط رویترز گزارش شد.

فیسبوک در پاسخ گفته است: ما در حال حذف صدها حساب متصل به اعضای انجمن OGUsers هستیم. آن‌ها جامعه اینستاگرام را مورد آزار و اذیت و اخاذی قرار می‌دهند و به آن‌ها آسیب می‌رسانند و ما همه تلاش خود را خواهیم کرد تا سودآوری از نام‌های کاربری اینستاگرام برای آن‌ها دشوار شود.

این اولین‌بار است که این پلتفرم اطلاعاتی از این دست را در خصوص هکرهای نام کاربری به صورت عمومی به اشتراک می‌گذارد. در اوایل این هفته، اینستاگرام ویژگی جدیدی را منتشر کرد که به شما این امکان را می‌دهد که اگر هکری به حسابتان دست پیدا کرد و پست‌هایتان را پاک کرد، بتوانید آن‌ها را بازیابی کنید.

Krebs روز پنجشنبه گزارش داد که این اقدامی مشترک از جانب اینستاگرام، توییتر و TikTok علیه OGUsers بوده است (اگرچه مشخص نیست که چقدر هماهنگی بین این سه شرکت وجود داشته یا تا چه حد در TikTok و توییتر اجرایی شده است).

اینستاگرام

TikTok طی بیانیه‌ای گفت: به عنوان بخشی از کارهای مداوم خود برای یافتن و متوقف کردن رفتارهای غیر اجتماعی، اخیراً تعدادی از نام‌های کاربری TikTok را که برای جعل هویت استفاده می‌شد، پس گرفتیم. تمرکز ما روی پیشی گرفتن از هکرها و افراد نادرست است و در این راستا با اشخاص ثالث و دیکران در صنعت خودمان همکاری خواهیم کرد.

به گزارش رویترز : علاوه بر غیرفعال کردن حساب‌های به سرقت رفته شبکه‌های اجتماعی، برخی از حساب‌های معروف OGUsers را که هنگام معاملات نام کاربری به عنوان واسطه عمل می‌کنند، نیز غیرفعال شده است.

کاربران OGU تابستان سال گذشته خبرهایی را منتشر کردند که گروه کوچکی از هکرهای وابسته به سایت در یک هک بی‌سابقه توییتر شرکت کردند که شامل بازنشانی رمزهای عبور در حساب ده‌ها تن از افراد و شرکت‌های برجسته از جمله ایلان ماسک و باراک اوباما و استفاده از دسترسی آن‌ها بودو هدف اصلی کلاهبرداری بیت‌کوین بوده است. بسیاری از هکرهای اینستاگرام و کسانی که از OGUs استفاده میکنند اغلب به سن قانونی نرسیده‌اند. مانند گراهام ایوان کلارک  ۱۷ ساله که نفر اصلی هک توییتر بود. این افراد به خاطر جذابیت سرقت جذب آن می‌شوند.

هکر

معمولا نام‌های کاربری تک کلمه‌ای، که به قیمت‌های بالایی در حدود ده‌ها هزار دلار در بازارهای زیرزمینی فروش می‌روند، هدف هکرها قرار می‌گیرند. از آنجا که پلتفرم‌هایی مثل اینستاگرام و توییتر قوانینی برای منع خرید و فروش حساب‌ها دارند، هکرها برای دستیابی به آن‌ها به روش‌های غیرقانونی متوسل می‌شوند. رویترز خاطرنشان می‌کند: هک سیم‌کارت یک روش محبوب است، اما فیشینگ، آزار و اذیت مداوم آنلاین و حتی اخاذی از دیگر روش‌های متداول هکرهاست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید