قابلیت جدید اینستاگرام شامل جست و جو بهینه، چه امکاناتی به کاربران خود می‌دهد؟

قابلیت جدید اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتمایی در عرصه سرگرمی به حساب آمده و همواره درصد کثیری از مردم دنیا هر روز از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند. به گزارش TheNextWeb ، به روز رسانی جدید Instagram نحوه عملکرد بخش جستجو را بهبود بخشیده و از این پس روش بهتری را برای نشان دادن نتایج مرتبط با موضوع سرچ شده توسط شما در برنامه خود به ارمغان می‌آورد. آدام موسری (Adam Mosseri)، سرپرست اینستاگرام در وبلاگ خود فاش کرد که این شرکت در حال کار بر روی قابلیت جدید اینستاگرام با نام ((صفحه نتایج جستجوی کامل)) است که جستجو در این برنامه را مفید و راحت‌تر می‌کند.

این قابلیت جدید اینستاگرام  چگونه کار می‌کند؟

قابلیت جدید اینستاگرام صفحه نتایج جستجوی کامل چگونه کار میکند؟ این ویژگی این امکان را به کاربران می‌دهد تا ساده‌تر صفحات مورد نظر خود را از قسمت جست‌جو پیدا کنند. در حال حاضر، اگر در اینستاگرام مطلبی را جستجو کنید، نتایجی برای شما حول محور افراد، هشتگ‌ها و مکان‌ها نشان داده می‌شود. با این حال، معمولا جستجو در دیگر وب‌سایت‌ها و رسانه‌های اجتماعی محتوای دیگری مانند عکس، فیلم و پست‌های مربوط به عبارت  جستجو شده را به شما نشان می‌دهد. اکنون، اینستاگرام در تلاش است تا جستجوی خود را بهبود بخشیده و بتواند عکس‌ها و اطلاعات مربوط به عبارات جست و جو شده را بهتر و دقیق‌تر با قابلیت جدید اینستاگرام ارائه دهد.

با توجه به آنچه که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، پیش‌تر با سرچ کلمه‌ای خاص، تنها به صفحاتی دسترسی پیدا می‌کردید که در آیدی آن‌ها کلمه سرچ شده توسط شما وجود داشت، اما به کمک قابلیت جدید اینستاگرام که ابزار جست و جو را برای شما بهینه ساخته است، قادر خواهید بود تا با سرچ کلمه کلیدی خاصی به صفحاتی که در رابطه با این کلمه کلیدی به تولید محتوا می‌پردازند دست یابید.

اگرچه راه اندازی و عملی کردن این ایده قابلیت جدید اینستاگرام در ابتدا ساده و پیش پا افتاده به نظر می‌رسد با این حال عملی کردن این پروژه به طور کامل تحت الگوریتم‌ها و سیستم اپلیکیشن اینستاگرام چنان ساده هم نبوده و به زمان، انرژی و آزمایش نیاز دارد.

سرنوشت ابزار جست و جو پس از راه‌اندازی این قابلیت جدید در اینستاگرام

قابلیت جدید اینستاگرام

بدون شک جهت نمایش صفحات مربوط به یک زمینه مخصوص در اینستاگرام، به روشی خاص و کاربردی جهت رتبه‌بندی صفحات مربوطه نیاز داریم که موسری درباره قابلیت جدید اینستاگرام عنوان کرده است که نتایج جست و جوی کاربران بر اساس عوامل متفاوتی رتبه‌بندی شده و سپس برای آن‌ها به نمایش در می‌آید.

بدون شک هشتگ‌ها یکی از مهمترین عواملی هستند که در نتایج جست و جو شما موثر خواهند بود علاوه بر آن‌ها مکان‌های ثبت شده در اینستاگرام، افرادی که شما صفحه آن‌ها را دنبال می‌کنید، پست‌هایی که مشاهده کرده‌اید ، نحوه تعامل شما با حساب‌های دیگر، همگی بر رتبه بندی نتایج سرچ شما تاثیر گذار خواهند بود.

موسری همچنین می‌افزاید که برای حفظ امنیت هرچه بیشتر اینستاگرام، حساب‌هایی که محتواهای هرز ارسال کرده یا دستورالعمل‌های اینستاگرام را نقض می‌کنند، در نتایج جستجو دیگران کمتر ظاهر می‌شوند. علاوه بر این، نتایج جستجو برای موضوعات حساس با اقدامات ایمنی اضافی به همراه خواهد بود. با این حال تاریخ عملی شدن این ایده و در دسترس قرار گرفتن این قابلیت جدید هنوز توسط اینستاگرام مشخص نشده است.

علاوه بر قابلیت سرچ بهینه،قابلیت جدید اینستاگرام شامل چه ویژگی‌های جدیدی خواهد شد؟

قابلیت جدید اینستاگرام

اینستاگرام همواره در تلاش بوده است تا با به روز رسانی اپلیکیشن خود و افزودن قابلیت‌های تازه به ویژگی‌های خود نظر کاربران را حلب کرده و امکانات بیشتری را در اختیار آن‌ها قرار دهد. اکنون اگرچه برخی تصور می‌کردنند که این اپلیکیشن هنگام تعامل با فیسبوک دچار ضعف شده است با این حال اینستاگرام ویژگی جدیدی تحت عنوان قابلیت ارسال فایل صوتی در بخش Explore  برنامه را در دستور کار قرار داده است.

علاوه بر قابلیت جدید اینستاگرام کاربران به زودی قادر خواهند بود تا با استفاده از سیستم PC خود و اینستاگرام نصب شده در دسکتاپ کامپوتر شخصی، محتوای خود را در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک بگذارند.  این قابلیت هنوز برای استفاده عموم فعال نشده و کاربرانی که به طور آزمایشی دست به این کار زده‌اند تنها موفق شده‌اند که تصاویر و فیلم‌های مورد نظر را در قالب پست به اشتراک بگذارند و بخش Stories و Reels برای امتحان در بخش دسکتاپ هنوز فعال نشده و به اشتراک گذاری تصاویر و فیلم‌ها در این دو بخش، تنها از طریق تلفن‌های هوشمند قابل انجام خواهد بود.

علاوه بر قابلیت جدید اینستاگرام، به تازگی اینستاگرام در سر دارد تا ویژگی دیگری شبیه به قابلیت Super Follows در توییتر را به ویژگی‌های خود اضافه کند. این ویژگی توسط مهندس و محقق موفق الساندرو پالوزی (Alessandro Paluzzi) به ثبت رسیده و در آینده کاربران اینستاگرام نیز قادر خواهند بود تا محتوای مخصوص و پولی خود را در بخش Exclusive Story استوری کنند. ویژگی Exclusive Story هنوز در حال توسعه است و تاریخ مشخصی برای انتشار عمومی آن وجود ندارد. پس از قرار گرفتن این ویژگی در دسترس عموم، تولیدکنندگان محتوا می‌توانند نمایش داستان‌های خاص را فقط به اعضای پرداخت کننده در برنامه، محدود کنند.

قابلیت جدید اینستاگرام اضافه شدن بخش تبلیغلت به قسمت خرید (Shop) بود که اخیرا در سال ۲۰۲۰ برای کاربران فعال شده و از این پس شاهد منتشر شدن تبلیغات متفاوتی در این قسمت خواهیم بود. بسیاری از این تبلیغات نیز تگ اسپانسر خواهند داشت تا شما از اطلاعات کامل محصول مورد نظر با خبر شوید. به غیر از بخش تبلیغات، قسمت خرید تغییر دیگری نخواهد کرد و مانند گذشته بر اساس علایق شما و صفحاتی که دنبال می‌کنید، محصولات خاصی را برای شما به نمایش می‌گذارد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید