امکان گذاشتن چند لینک در بایو اینستاگرام برای کاربران فراهم شد

بایو اینستاگرام

به احتمال زیاد همه شما با بخشی به نام بایو اینستاگرام آشنایی دارید. قسمتی از این شبکه اجتماعی محبوب که کاربران می‌توانند اطلاعاتی نظیر مشخصات شخصی خود، نام، اطلاعات کوتاهی از کسب و کار خود و همچنین لینک وبسایت یا سایر پلتفرم‌هایی که در آن‌ها نیز فعالیت دارند را قرار دهند و آن‌ها را برای دیگر کاربران به نمایش بگذارند.

یکی از مشکلاتی که همواره کاربران اینستاگرام بابت آن شکایت داشتند این بود که، نمی‌توانستند بیشتر از یک لینک در بایو اینستاگرام خود قرار دهند. این موضوع موجب نارضایتی بسیاری از کاربران عادی، هنرمندان و تولید کنندگان محتوا که قصد داشتند پلتفرم‌های دیگری که در آن فعالیت دارند را به سایر کاربران اینستاگرام نمایش دهند، شده بود. اما اکنون بلاخره اینستاگرام تسلیم خواسته کاربران خود شده و از سه شنبه همین هفته، امکان اضافه کردن حداکثر پنج لینک در بایو اینستاگرام را برای کاربران خود فراهم کرده است.

اما با این حال باید به این توجه داشته باشید که هر پنج لینک اضافه شده در بایو اینستاگرام شما، در صفحه اصلی نمایش داده نخواهند شد. در این آپدیت همچنان یک لینک در پروفایل کاربری شما به سایر کاربران نمایش داده می‌شود اما در عوض، با کلیک کردن بر روی آن لینک، سایر پیوندهای شما به نمایش در خواهند آمد. درواقع شما می‌توانید با اولویت بندی لینک‌های خود، مشخص کنید که کدام پیوند در صفحه اصلی نمایه کاربری شما نمایش داده شود و سایر لینک‌ها، پس از کلیک بر روی آن قابل نمایش خواهد بود.

درحالی که این تغییر بزرگ می‌تواند برای بسیاری از کاربران اینستاگرام خوشایند باشد، اما باید توجه داشته باشید که این تغییر همچنین می‌تواند به وبسایت‌های همچون Linktree و Beacons، که دارای خدماتی مانند تبدیل چندین لینک مختلف از شبکه‌های اجتماعی متنوع به یک لینک واحد، برای دسترسی سریع‌تر کاربران و همچنین استفاده در پلفترم‌هایی مانند اینستاگرام که تا پیش از این، تنها اجازه وارد کردن یک لینک در قسمت بایو خود داشتند بودند، ضربه مخربی وارد کند. درواقع این آپدیت جدید اینستاگرام، همانند وبسایت‌های ذکر شده عمل می‌کند و رسما کاربران خود را از آن‌ها بی‌نیاز خواهد کرد.

کاربران و تولید کنندگان محتوا مدت‌هاست که به دنبال راهی ساده برای اضافه کردن لینک‌ صفحات مجازی مختلفی که در آن‌ها فعالیت دارند، به بایو اینستاگرام خود هستند. اکنون سرانجام کمپانی متا پس از حدود شیش ماه آزمایش و کار بر روی پروسه این قابلیت، آن را برای این دسته از کاربران فراهم کرده است.

مارک زاکربرگ، رئیس کمپانی بزرگ متا که اینستاگرام را در اختیار دارد به تازگی عنوان کرده است که:” به احتمال زیاد قابلیت اضافه کردن چندین لینک به قسمت بایو اینستاگرام، پر تقاضاترین قابلیتی است که کاربران از ما خواسته بودند”. در همین باره آدام موسری، رئیس شبکه اجتماعی محبوب اینستاکرام، در پستی که به تازگی منتشر کرده خبر از اجرای این قابلیت برای کاربران داده است، وی همچنین در بخشی از این پست از طولانی شدن پروسه افزودن این قابلیت به اینستاگرام از کاربران خود عذرخواهی کرده است.

به نظر می‌رسد دلیل عمده رویکرد اجازه ندادن افزودن بیش از یک لینک به بایو، که در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی امروزه از جمله توییتر مشاهده می‌شود این است که، این پلتفرم‌ها قصد دارند با این کار مدت زمان بیشتری کاربران خود را در بستر شبکه اجتماعی خود نگه دارند. درواقع زمانی که کاربر بتواند چندین لینک مختلف از سایر پلتفرم‌ها در قسمت بایو خود قرار دهد، بدیهی است که از آن به بعد تمام وقت خود را در یک پلتفرم خاص صرف نمی‌کند و ترغیب می‌شود که برای راضی نگه داشتن مخاطبان خود، در سایر پلتفرم‌هایی که لینک آن‌ها را در قسمت بایو خود اضافه کرده فعالیت بیشتری داشته باشد.

با این حال اینستاگرام اکنون برای راضی نگه داشتن کاربران خود، این قابلیت را پس از مدت‌ها اضافه کرده است. اما همانطور که قبلا گفته شد، اکنون نیز تنها یک لینک در صفحه اصلی نمایه کاربری شما به نمایش در خواهد آمد و کاربران پس از کلیک بر روی آن، می‌توانند از سایر لینک‌هایی که اضافه کرده‌اید دیدن کنند.

چگونه چندین لینک به بایو اینستاگرام خود اضافه کنیم؟

برای استفاده از این قابلیت جدید و اضافه کردن چندین لینک به بایو اینستاگرام، ابتدا باید وارد صفحه کاربری خود شوید. سپس بر روی گزینه Edite Profile کلیک کنید. پس از کلیک بر روی آن وارد بخش ویرایش نمایه خود می‌شوید. در این قسمت بر روی گزینه Links کلیک کرده و سپس Add external link را انتخاب کنید. شما اکنون در این قسمت می‌توانید آدرس‌های مختلف خود را اضافه کنید و پس از وارد کردن عنوان لینک‌ها، بر روی گزینه Done کلیک کنید.

پس از اتمام این مراحل، برای انتخاب کردن لینکی که قصد دارید در صفحه اصلی نمایه کاربری خود به مخاطبان نمایش دهید، کافی است که لینک مذکور را بکشید و به بالای سایر لینک‌های خود انتقال دهید. سایر لینک‌هایی که اضافه کرده‌اید، پس از کلیک کاربران بر روی لینک اصلی، برای آن‌ها نمایش داده خواهد شد.

منبع: digitaltrends

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید