از کار افتادن واتس اپ، اینستاگرام و فیس بوک جهانی است

از کار افتادن واتس اپاز کار افتادن واتس اپ و اینستاگرم موجب سردرگمی جهانی شده‌است. درست زمانی که آنتیگون دیویس از فیس بوک به طور مستقیم در CNBC دفاع می‌کرد، این اتفاق عجیب روی داد. او از این شرکت به دلیل اتهامات افشا و مدیریت داده‌های تحقیقاتی که نشان می‌داد اینستاگرام برای نوجوانان مضر است، دفاع می کرد. در همین زمان ناگهان کل شبکه خدمات این شرکت آفلاین شد. اندی استون، مدیر ارتباطات فیس بوک در توییتر می‌گوید:

ما می‌دانیم که برخی از افراد در دسترسی به برنامه‌ها و محصولات ما دچار مشکل هستند. ما در تلاش هستیم تا اوضاع در اسرع وقت به حالت عادی برگردد و برای هر گونه ناراحتی عذرخواهی می‌کنیم. 

What Is Instagram and How It Works: a Beginner's Guide

نگاهی به سایت Down Detector نشان می‌دهد که مشکلات از کار افتادن واتس اپ و دیگر اپ‌ها مانند فیس بوک و اینستاگرام گسترده هستند. در حالی که دقیقا مشخص نیست که چرا سیستم عامل‌ها برای بسیاری از مردم غیرقابل دسترسی است، سوابق DNS آنها نشان می‌دهد که مانند قطع Slack هفته گذشته، ظاهرا مشکل از DNS است. Dane Knecht، معاون ارشد Cloudflare خاطرنشان می‌کند که مسیرهای پروتکل دروازه مرزی فیس بوک،  BGP که به شبکه‌ها کمک می‌کند تا بهترین مسیر برای ارائه ترافیک اینترنتی انتخاب کنند نیز در دسترس نیست.

Download Aplikasi WhatsApp Web di PC dengan Mudah dan Keuntungannya! | kumparan.com

علاوه بر از کار افتادن واتس اپ، Instagram.com پیام خطای سرور 5xx را نشان می‌دهد، در حالی که سایت فیس بوک فقط به ما می‌گوید که مشکلی پیش آمده است. به نظر می‌رسد که این مشکل بر بازوی واقعیت مجازی این سایت، Oculus نیز تأثیر می‌گذارد. کاربران می‌توانند بازی‌هایی را که قبلا نصب کرده‌اند، بارگیری کنند و مرورگر کار می‌کند، اما ویژگی‌های اجتماعی یا نصب بازی‌های جدید کار را نمی‌کند. این مشکل آنقدر جدی است که به گفته مشتریان فیس بوک بر محیط کار و به گفته جین منچون وونگ، سایت‌های داخلی فیس بوک تأثیر می‌گذارد.

هنوز هیچ خبری از فیس بوک در مورد از کار افتادن واتس اپ، علت ایجاد این مشکل و یا زمان فعال شدن مجدد این سایت‌ها، از جمله مسنجر و واتساپ وجود ندارد، در صورت انتشار اخبار جدید به شما اعلام خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید