بهبود کیفیت iOS 16 با تشویق آزمایش‌کنندگان بتا به وسیله ارسال باگ!

بهبود کیفیت iOS 16 با تشویق آزمایش‌کنندگان بتا به وسیله ارسال باگ! اپل قصد دارد قابلیت‌های بیشتری را به iOS 16 و iPadOS 16 اضافه کند، به این علت که می‌خواهد افرادی را که آخرین نرم‌افزار این شرکت را آزمایش می‌کنند، تشویق کند تا باگ‌ها و مشکلاتی را که هنگام استفاده از نرم‌افزار تجربه می‌کنند را گزارش دهند؛ در اصل اپل با این کار می‌خواهد تمام‌ باگ‌های نرم‌افزار را قبل از عرضه آن، در پاییز امسال برطرف کند.

اپل این هفته iOS 16 ،iPadOS 16 ،watchOS 9 و macOS Ventura که هر کدام به‌روزرسانی‌هایی برای پلتفرم مربوطه خود دارند را معرفی کرد. البته هیچ یک از به‌روزرسانی‌ها تا اواخر پاییز امسال در دسترس عموم قرار نخواهد گرفت. ولی در تابستان اعضای برنامه توسعه‌دهنده اپل می‌توانند این نرم‌افزار را روی دستگاه‌های خود آزمایش و اجرا کنند.

نسخه آزمایشی بتا iOS 16

حل مشکل مخاطبین تکراری به سادگی با نسخه iOS 16 قابل حل استاین آزمایش به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا برنامه‌های خود را برای به‌روزرسانی‌ها آماده کنند و همچنین این نسخه به اپل هم اجازه می‌دهد تا قبل از ارسال به‌روزرسانی‌ها برای میلیون‌ها کاربر، آن‌ها را اصلاح کرده و بازخوردهای کابران را دریافت کند. از طرفی این را هم بدانید که نصب این نرم‌افزارها معمولاً با باگ‌های زیادی همراه است.

آزمایش‌کنندگان بتا می‌توانند با استفاده از برنامه Feedback که از قبل نصب شده است، مشکلاتی را که پیدا کردند، برای اپل ارسال کنند. گاهی اوقات روند ارسال باگ‌‌ها و بازخوردها پیچیده بوده و یا آزمایش کنندگان بتا همیشه همه مشکلاتی را که با آن مواجه می‌شوند را ارائه نمی‌دهند.
نبودن قابلیت ثبت بازخورد، شناسایی و اصلاح باگ‌ها را قبل از راه‌اندازی نرم‌افزار برای اپل سخت‌تر می‌کند اما اپل امید دارد که بتواند امسال این قابلیت را برای کاربران خود ارائه دهد.

IOS-و-iPadOS-16با شروع رونمایی از iOS/ iPadOS 16 بتا ۱ که این هفته منتشر شد، اگر آیفون یا آی‌پدتان با خرابی، راه‌اندازی مجدد یا باگ جدی در سراسر سیستم مواجه شود، سیستم به‌طور خودکار از آزمایش‌کننده بتا می‌خواهد این مشکل را با گزارش مربوطه آن به اپل ارسال کند. این کار شرایط رفع باگ‌های iOS 16 و iPadOS 16 را توسط مهندسان اپل فراهم می‌کند.
پیش از WWDC این هفته، اپل همچنین نکاتی را در مورد نحوه ارسال گزارش‌های موثر منتشر کرد.

توصیه‌های اپل شامل موارد زیر است:

۱. آزمایش‌کنندگان بتا اشکالات را به‌محض وقوع آن‌ها گزارش کنند.
۲. گزارش‌ها باید به اندازه کافی مختصر و دقیق باشند تا به اپل امکان اطلاح مشکل را بدهند
۳. در صورت لزوم از هر گونه اسکرین شات یا ضبط صفحه مربوطه از مشکل استفاده شود.

اپل در طول سال‌ها به علت به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری باگ و ناپایدار، تحت نظارت بیشتر کاربران قرار گرفته است. iOS 15 هم که نسخه فعلی iOS است، زمان راه‌اندازی خود، با مشکلاتی مواجه شده بود.

با توجه به به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری جدید که در پاییز امسال عرضه می‌شوند، اپل به وضوح امیدوار است که پاپ‌آپ جدید و مشاوره به توسعه‌دهندگان به آن کمک کند تا قبل از راه‌اندازی نسخه اصلی iOS 16 مشکلات و باگ‌های آن را پیدا و برطرف کند. هدف اصلی این کار، ارائه تجربه پایدارتری برای کاربران است. در نهایت اعضای عموم هم این فرصت را خواهند داشت تا در ماه آینده، iOS 16 ،iPadOS 16 ،macOS Ventura و watchOS 9 را آزمایش کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید